Nova10 Super

Përshkrim i shkurtër:

Nova10Superështë makina më e re e gdhendjes dhe prerjes me laser co2 nga AEON Laser.Super Nova10 ka njëZona e punës 700*1000mm, dhe shpejtësi skanimi deri në 2000 mm/sekondë.Super Nova është edicioni i përmirësuar i serisë Nova.Super Nova10 ofron RF Metal & Glass DC në një makinë.Një makinë e shpejtë mund t'ju plotësojë më shumë nevoja dhe t'ju sjellë më shumë përfitime.


 • :
 • Detajet e produktit

  SPECIFIKIMET TEKNIKE

  Etiketat e produktit

  Rishikimi i përgjithshëm

  Super Nova10është një makinë profesionale për gdhendje dhe prerje me lazer co2.Sipërfaqja e punës është 700*1000mm.Super Nova10 ofron RF Metal & Glass DC në një makinë.Shpejtësia e gdhendjes së Nova10 Super është po aq e shpejtë sa makinat e serisë MIRA.Gjithashtu mund të shkojë 2000mm/sek, shpejtësia e nxitimit është 5G, ka shpejtësinë më të shpejtë në klasën e saj.
  Struktura e Nova10 super është shumë e fortë, gjë që e bën atë më të qëndrueshme.Makina e pajisur me tavolinë pune me huall mjalti dhe teh dhe me ftohës model 5200, bën të mundur instalimin e tubit lazer 100W apo edhe 130W.Boshti Z tani është rritur në 200 mm, kështu që mund të përshtatet në produkte më të larta.Sistemi i asistencës së ajrit mori matës presioni dhe rregullator për t'u dhënë përdoruesve mundësinë për të shtuar një kompresor më të fuqishëm për të prerë materialet më të trasha.Dera e kalimit të materialit para dhe mbrapa bën të mundur prerjen e materialeve të gjata.

  Avantazhet e Nova10 Super

  super nova14_1

  Trupi i makinës super i fortë plotësisht i mbyllur

  Super NOVA10 është ndërtuar si një tank.Struktura kryesore miratoi një tub të trashë çeliku, i cili siguronte forcë.I gjithë trupi ishte i mbyllur plotësisht, me vulosje në çdo derë dhe dritare, më shumë siguri.

  Dizajni i paketës së pastër të shtegut optik dhe udhëzuesit.

  Teknologjia e pako e pastër e firmës së Aeon Laser ka hedhur hapin tjetër në procesin evolucionar.Jo vetëm shinat lineare dhe blloqet mbajtëse janë të mbyllura (si në modelet e mëparshme), por perdet mbrojtëse në anën e majtë dhe të djathtë të zonës së punës tani parandalojnë grimcat e padëshiruara nga sistemi i lëvizjes, si dhe nga rruga optike.Këto do të reduktojnë shumë mirëmbajtjen e makinës dhe do të përmirësojnë rezultatin e gdhendjes.

  57

   

  Tub xhami metalik RF dhe DC me fuqi të lartë së bashku

  Kostume për Reci W2/W4/W6/W8 tub qelqi premium CO2, tub metalik RF 30W/60W

  8-1-e1614254948828
  10

  2000 mm/sek Shpejtësia e skanimit, Shpejtësia e Përshpejtimit 5G.

  Koka lazer e lehtë e projektuar rishtazi e Aeon laser e çiftuar me motorë dixhitalë stepper me shpejtësi të lartë në Super Nova10.Përshpejtimi 5G, deri në 2000 mm/sek.

  Ndërrimi pa probleme e burimit

  Kalimi midis tubit metalik RF dhe tubit të qelqit DC, ndodhi pa probleme dhe shpejt.Softueri aktivizon automatikisht tubin e duhur të lazerit dhe pozicionin e pasqyrës në afërsisht gjysmë sekonde.

  9
  11 (1)

  Të gjitha në një dizajn

  Super Nova10 është i ndryshëm nga Nova10, me 5200 chiller të integruar, ventilator dhe asistencë ajri.

  Fokus automatik i integruar

  Koka lazer e projektuar rishtazi përmban një mekanizëm të integruar të fokusimit automatik që është i lehtë dhe shumë më i saktë.Thuaj lamtumirë përplasjeve dhe materialit të gërvishtur.

  AEON LASER Autofokus i integruar
  Rrjedha aktive e ajrit

  Rrjedha aktive e ajrit

  Thuaj lamtumirë grumbullimit të tepërt të blozës në materialin tuaj dhe në kabinetin tuaj me lazer.

  Tavolinë efektive dhe kalim i përparmë përmes derës

  Supper Nova10 vjen me një tavolinë rrasa së bashku me huallin e mjaltit, i cili është i përshtatshëm për prerje dhe gdhendje.Ekziston një derë kalimi që mund të kalojë përmes materialeve me gjatësi shtesë.

  23
  18

  Sistemi i fuqishëm dhe i qëndrueshëm lart/poshtë

  Sistemi lart-poshtë miratoi drejtimin e një rripi, me një motor të fuqishëm hapësor, i cili siguronte që tavolina lart e poshtë të jetë e qëndrueshme, të mos anohet kurrë.Kapaciteti ngritës është deri në 120 kg.

  Sistemi i përshtatshëm i grumbullimit të skrapit dhe produkteve

  Të gjitha pjesët tuaja të prera tani bien në një ndarje të përshtatshme më poshtë, e cila mund të zbrazet lehtësisht për të parandaluar grumbullimin e pjesëve të skrapit dhe për t'u bërë rrezik zjarri.

  21

  Aplikacionet Nova10 Super Material

  Prerje me laser Gdhendje me lazer
  • Akrilik
  • Akrilik
  • *Druri
  • Druri
  • Lëkurë
  • Lëkurë
  • Plastika
  • Plastika
  • Pëlhura
  • Pëlhura
  • MDF
  • Xhami
  • Karton
  • Gome
  • Letër
  • Tapë
  • Korian
  • Tulla
  • Shkumë
  • Granit
  • Tekstil me fije qelqi
  • Mermer
  • Gome
  • Pllakë
   
  • Shkëmbi i lumit
   
  • Kocka
   
  • Melamine
   
  • Fenolike
   
  • *Alumini
   
  • *Çeliku inox

  *Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

  *Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

   


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Super10
  Zona e Punës 1000*700 mm (39 3/8" x 27 9/16")
  Madhësia e makinës 1500*1210*1025 mm (59 1/16" x 47 41/64" x 40 23/64")
  Pesha e makinës 1000 lb (450 kg)
  Tavoline pune Huall mjalti + Teh
  Lloji i ftohjes ftohje me ujë
  Fuqia lazer Tub qelqi 80W/100W CO2 + Tub metalik RF30W/60W
  Elektrik Lart&Poshtë 200 mm (7 7/8″) i rregullueshëm
  Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 105 W
  Fryrësi Ventilator i integruar i shkarkimit Super10 330W, Ventilator i integruar Super14,16 550W
  Ftohja Ftohës uji i integruar Super10 5000, Ftohësi i integruar Super14,16 5200
  Tensioni i hyrjes 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Shpejtësia e gdhendjes 2000 mm/s (47 1/4 inç/S)
  Shpejtësia e prerjes 800 mm/s (31 1/2 inç/S)
  Trashësia e prerjes 0-30 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Shpejtësia maksimale e përshpejtimit 5G
  Kontrolli optik me lazer 0-100% Vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes Madhësia minimale e shkronjave 1,0 mm x 1,0 mm (Shkronja angleze) 2,0 mm*2,0 mm (karakter kinez)
  Saktësia maksimale e skanimit 1000 DPI
  Saktësia e vendndodhjes <=0.01
  Pozicionimi i pikave të kuqe po
  WIFI i integruar Fakultative
  Fokusimi automatik Fokus automatik i integruar
  Software për gdhendje RDWorks/LightBurn
  Formati grafik i mbështetur AI/PDF/SC/DXF/HPGL/PLT/RD/SCPRO2/SVG/LBRN/BMP/JPG/JPEG/PNG/GIF/TIF/TIFF/TGA
  Software i pajtueshëm CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes

  Produkte të ngjashme