AEON Nova16 Super

Përshkrim i shkurtër:

Super Nova16është makina më e re e gdhendjes dhe prerjes me laser co2 nga AEON Laser.Super Nova16 ka njëZona e punës 1000*1600mm, dhe shpejtësi skanimi deri në 2000 mm/sekondë.Super Nova është edicioni i përmirësuar i serisë Nova.Super Nova16 ofron RF Metal & Glass DC në një makinë.Makina e shpejtë mund t'ju plotësojë më shumë nevoja dhe t'ju sjellë më shumë përfitime.


Detajet e produktit

SPECIFIKIMET TEKNIKE

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

Super Nova16është një makinë profesionale për gdhendje dhe prerje me lazer co2.Sipërfaqja e punës është 1000*1600mm.Super Nova16 ofron RF Metal & Glass DC në një makinë.Shpejtësia e gdhendjes së Nova16 Super është po aq e shpejtë sa makinat e serisë MIRA.Gjithashtu mund të shkojë 2000mm/sek, shpejtësia e nxitimit është 5G, ka shpejtësinë më të shpejtë në klasën e saj.
Struktura e Nova16 super është shumë e fortë, gjë që e bën atë më të qëndrueshme.Makina e pajisur me tavolinë pune me huall mjalti dhe teh dhe me ftohës model 5200, bën të mundur instalimin e tubit lazer 100W apo edhe 130W.Boshti Z tani është rritur në 200 mm, kështu që mund të përshtatet në produkte më të larta.Sistemi i asistencës së ajrit mori matës presioni dhe rregullator për t'u dhënë përdoruesve mundësinë për të shtuar një kompresor më të fuqishëm për të prerë materialet më të trasha.Dera e kalimit të materialit para dhe mbrapa bën të mundur prerjen e materialeve të gjata.

Avantazhet e Nova16 Super

super nova14_1

Trupi i makinës super i fortë plotësisht i mbyllur

Super NOVA16 është ndërtuar si një tank.Struktura kryesore miratoi një tub të trashë çeliku, i cili siguronte forcë.I gjithë trupi ishte i mbyllur plotësisht, me vulosje në çdo derë dhe dritare, më shumë siguri.

Dizajni i paketës së pastër të shtegut optik dhe udhëzuesit.

Teknologjia e pako e pastër e firmës së Aeon Laser ka hedhur hapin tjetër në procesin evolucionar.Jo vetëm shinat lineare dhe blloqet mbajtëse janë të mbyllura (si në modelet e mëparshme), por perdet mbrojtëse në anën e majtë dhe të djathtë të zonës së punës tani parandalojnë grimcat e padëshiruara nga sistemi i lëvizjes, si dhe nga rruga optike.Këto do të reduktojnë shumë mirëmbajtjen e makinës dhe do të përmirësojnë rezultatin e gdhendjes.

57

 

Tub xhami metalik RF dhe DC me fuqi të lartë së bashku

Kostume për Reci W2/W4/W6/W8 tub qelqi premium CO2, tub metalik RF 30W/60W

8-1-e1614254948828
10

2000 mm/sek Shpejtësia e skanimit, Shpejtësia e Përshpejtimit 5G.

Koka lazer e lehtë e projektuar rishtazi e laserit Aeon, e çiftuar me motorët stepper dixhitalë me shpejtësi të lartë në Super Nova16.Përshpejtimi 5G, deri në 2000 mm/sek.

Ndërrimi pa probleme e burimit

Kalimi midis tubit metalik RF dhe tubit të qelqit DC, ndodhi pa probleme dhe shpejt.Softueri aktivizon automatikisht tubin e duhur të lazerit dhe pozicionin e pasqyrës në afërsisht gjysmë sekonde.

9
11 (1)

Të gjitha në një dizajn

Super Nova16 është i ndryshëm nga Nova16, me 5200 chiller të integruar, ventilator dhe asistencë ajri.

Fokus automatik i integruar

Koka lazer e projektuar rishtazi përmban një mekanizëm të integruar të fokusimit automatik që është i lehtë dhe shumë më i saktë.Thuaj lamtumirë përplasjeve dhe materialit të gërvishtur.

AEON LASER Autofokus i integruar
Rrjedha aktive e ajrit

Rrjedha aktive e ajrit

Thuaj lamtumirë grumbullimit të tepërt të blozës në materialin tuaj dhe në kabinetin tuaj me lazer.

Tavolinë efektive dhe kalim i përparmë përmes derës

Supper Nova16 vjen me një tavolinë rrasa së bashku me huallin e mjaltit, i cili është i përshtatshëm për prerje dhe gdhendje.Ekziston një derë kalimi që mund të kalojë përmes materialeve me gjatësi shtesë.

23
18

Sistemi i fuqishëm dhe i qëndrueshëm lart/poshtë

Sistemi lart-poshtë miratoi drejtimin e një rripi, me një motor të fuqishëm hapësor, i cili siguronte që tavolina lart e poshtë të jetë e qëndrueshme, të mos anohet kurrë.Kapaciteti ngritës është deri në 120 kg.

Sistemi i përshtatshëm i grumbullimit të skrapit dhe produkteve

Të gjitha pjesët tuaja të prera tani bien në një ndarje të përshtatshme më poshtë, e cila mund të zbrazet lehtësisht për të parandaluar grumbullimin e pjesëve të skrapit dhe për t'u bërë rrezik zjarri.

21

Aplikacionet AEON Nova16 Super Material

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Super16
  Zona e Punës 1600*1000 mm (62 63/64" x 39 3/8")
  Madhësia e makinës 2100*1510*1025 mm ( 82 43/64" x 59 29/64" x 40 23/64" )
  Pesha e makinës 1370 lb (620 kg)
  Tavoline pune Huall mjalti + Teh
  Lloji i ftohjes Ftohja me ujë
  Fuqia lazer Tub qelqi 130W/150W CO2 + Tub metalik RF30W/60W
  Elektrik Lart&Poshtë 200 mm (7 7/8″) i rregullueshëm
  Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 105 W
  Fryrësi Ventilator i integruar i shkarkimit Super10 330W, Ventilator i integruar Super14,16 550W
  Ftohja Ftohës uji i integruar Super10 5000, Ftohësi i integruar Super14,16 5200
  Tensioni i hyrjes 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Shpejtësia e gdhendjes 2000 mm/s (47 1/4 inç/S)
  Shpejtësia e prerjes 800 mm/s (31 1/2 inç/S)
  Trashësia e prerjes 0-30 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Shpejtësia maksimale e përshpejtimit 5G
  Kontrolli optik me lazer 0-100% Vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes Madhësia minimale e shkronjave 1,0 mm x 1,0 mm (Shkronja angleze) 2,0 mm*2,0 mm (karakter kinez)
  Saktësia maksimale e skanimit 1000 DPI
  Saktësia e vendndodhjes <=0.01
  Pozicionimi i pikave të kuqe po
  WIFI i integruar Fakultative
  Fokusimi automatik Fokus automatik i integruar
  Software për gdhendje RDWorks/LightBurn
  Formati grafik i mbështetur AI/PDF/SC/DXF/HPGL/PLT/RD/SCPRO2/SVG/LBRN/BMP/JPG/JPEG/PNG/GIF/TIF/TIFF/TGA
  Software i pajtueshëm CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes

  Produkte të ngjashme