Laser AEON MIRA 9

Përshkrim i shkurtër:

AEON MIRA 9është një lazer desktop i klasës komerciale, është shumë më i fuqishëm, me ftohës në vend të ftohësit brenda, mund të funksionojë vazhdimisht pa asnjë problem.Mund të plotësojë kërkesat tuaja për shpejtësinë, fuqinë dhe kohën e funksionimit.Dhe më tej, mund të instalojë tub lazer më të fuqishëm për prerje të thellë.Do të jetë një zgjedhje shumë e mirë për bizneset e vogla.


Detajet e produktit

SPECIFIKIMET TEKNIKE

Dallimi midis MIRA5/MIRA7/MIRA9

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

Laser AEON MIRA 9është një makinë për gdhendje me lazer desktop të klasës komerciale.Sipërfaqja e punës është 900*600mm.Në këtë madhësi, projektuesi mori shumë më tepër hapësirë ​​për të ndërtuar brenda ftohësit të vërtetë të ujit të tipit kompresor.Tani mund ta kontrolloni temperaturën e ujit shumë më lehtë.Ekziston një ekran i temperaturës në ftohës për të monitoruar temperaturën e ujit.Fryrësi i shkarkimit dhe kompresori i ajrit gjithashtu u zmadhuan se ai i MIRA7.Prandaj, mund të instaloni një tub lazer me fuqi më të lartë deri në 130 W në këtë model.Kjo bën të mundur që ju të mund të strehoni një prerës të fuqishëm komercial laser në një shtëpi ose biznes të vogël që ka hapësirë ​​shumë të kufizuar.

Ky model ka një tavolinë prerjeje teh si dhe një tavolinë me huall mjalti.Asistentët e ajrit dhe ventilatori i shkarkimit të instaluar brenda janë më të fuqishëm.E gjithë makina është ndërtuar sipas standardit të Laserit të Klasit 1.Rasti eshte plotesisht i mbyllur.Çdo derë dhe dritare kishte bravë, dhe gjithashtu, kishte një kyç për çelësin kryesor për të parandaluar një person të paautorizuar të hynte në makinë.

Si anëtar i serisë MIRA,Makinë prerëse dhe gdhendjeje MIRA 9 CO2gdhendjeshpejtësia është gjithashtu deri në 1200 mm/sek.Shpejtësia e përshpejtimit është 5G.Shiriti udhëzues i papërshkueshëm nga pluhuri siguron që rezultati i gdhendjes të jetë i përsosur.Rrezja e kuqe është e llojit të kombinatorit, e cila është e njëjtë me shtegun e lazerit.Më tej, mund të zgjidhni fokusimin automatik dhe WIFI për të marrë një përvojë më të lehtë operimi.

Në përgjithësi, TheMakinë lazer MIRA 9 CO2është një makinë komerciale për gdhendje dhe prerje me lazer desktopi.Mund të plotësojë kërkesat tuaja për shpejtësinë, fuqinë dhe kohën e funksionimit.Dhe më tej, mund të instaloni një tub lazer më të fuqishëm për prerje të thellë.Do të jetë një opsion shumë i mirë për biznesin tuaj dhe do ju sjellë fitim vazhdimisht.

Përparësitë e laserit MIRA 9

Më shpejt se të tjerët

 1. Me një motor stepper të personalizuar, shina udhëzuese lineare të Tajvanit me cilësi të lartë dhe kushinetë japoneze,AEON MIRA9shpejtësia maksimale e gdhendjes është deri në 1200 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit deri në 5G,dy ose tre herë më shpejtsesa makinat e zakonshme të drejtimit me stepper në treg.

Teknologjia e paketimit të pastër

Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër tëMIRA 9mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes, merr një rezultat shumë më të mirë.

Dizajn gjithëpërfshirës

 1. Të gjitha makinat lazer kanë nevojë për një ventilator shkarkimi, sistem ftohjeje dhe kompresor ajri.TëAEON MIRA 9i ka të gjitha këto funksione të integruara, shumë kompakte dhe e pastër.thjesht vendoseni në tavolinë, shtojini dhe luani.

Standardi i lazerit të klasës 1

 1. Makinë lazer AEON MIRA 9rasti është i mbyllur plotësisht.Ka brava kyçe në çdo derë dhe dritare.Çelësi kryesor i rrymës është i llojit të kyçjes së çelësit, i cili parandalon makinerinë nga personat e paautorizuar që përdorin makinën.Këto karakteristika e bëjnë atë më të sigurt.

Software AEON Pro-Smart

Softueri Aeon ProSmart është i përshtatshëm për përdoruesit dhe ka funksione të përsosura funksionimi.Mund të vendosni detajet e parametrave dhe t'i përdorni ato shumë lehtë.Ai do të mbështesë të gjitha formatet e skedarëve që përdoren në treg dhe mund të drejtojë punën brenda CorelDraw, Illustrator dhe AutoCAD. Dhe më tej, është i pajtueshëm me Windows dhe Mac OS!

Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

 1. AEON MIRA 9lasermori një tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, të qëndrueshme dhe precize.Lartësia e boshtit Z është 10 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 10 mm.Dera e përparme mund të hapet dhe të kalojë nëpër materiale më të gjata.

Myfti-Kunikacion

 1. MIRA9 u ndërtua me një sistem shumë komunikimi me shpejtësi të lartë.Mund të lidheni me pajisjen tuaj me anë të Wi-Fi, kabllo USB, kabllo rrjeti LAN dhe të transferoni të dhënat tuaja me USB Flash disk.Makina ka memorie 128 MB, panel kontrolli me ekran LCD.Me modalitetin e punës jashtë linje kur rryma juaj është në ndërprerje dhe rinisja e makinës do të funksionojë në pozicionin e ndalimit.

Trup i fortë dhe modern

Kutia përbëhet nga një pllakë çeliku e galvanizuar shumë e trashë, e cila është shumë e fortë.Piktura është e llojit pluhur, duket shumë më mirë.Dizajni është shumë më modern, i cili përshtatet pa probleme në një shtëpi moderne.Ndriçimi LED brenda makinës e bën atë të shkëlqejë në dhomën e errët si një superyll.

Filtri i integruar i ajrit.

 1. Problemet mjedisore për makineritë lazer po tërhiqen gjithnjë e më shumë nga klientët.Gjatë gdhendjes dhe prerjes, makina lazer mund të nxjerrë tym dhe pluhur shumë të rëndë.Ai tym është shumë i dëmshëm.Edhe pse mund të nxirret nga dritarja nga tubi i shkarkimit, ai dëmtoi keq mjedisin.Me filtrin tonë të integruar të ajrit të projektuar posaçërisht për serinë MIRA, ai mund të heqë 99,9% të tymit dhe aromave të këqija të bëra nga makina lazer, si dhe mund të jetë një tryezë mbështetëse për makinën lazer, më tej, mund të vendosni materiale ose të tjera produkte të gatshme në dollap ose sirtar.

Çfarë materialesh mund të presë/gdhendë Mira 9 Laser?

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 

Sa e trashë mund të pritet një makinë lazer Mira 9?

Lazer MIRA 9Trashësia e prerjes është 10 mm 0-0,39 inç (varet nga materiale të ndryshme)

Trego detajet

5a3124f8 (1)
4d3892da (1)
137b42f51 (1)

MIRA 9 Laser - Paketim dhe Transport

Nëse keni nevojë për një makineri lazer me fuqi të madhe dhe zonë pune, ne kemi edhe më të renëNova Superseri dheNova Eliteseri.Nova super janë tubat tanë më të rinj të dyfishtë RF & Glass DC në një makinë, dhe shpejtësi të shpejtë gdhendjeje deri në 2000 mm/s.Nova elite është një makinë tub xhami, që mund të shtojë 80 W ose 100tuba lazer.

 


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Specifikimet teknike:
  Zona e punës: 900*600mm/235/8″ x 351/2
  Tub lazer: 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Lloji i tubit lazer: Tub qelqi i mbyllur me CO2
  Lartësia e boshtit Z: 150 mm e rregullueshme
  Tensioni i hyrjes: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Fuqi e vlerësuar: 1200W-1300W
  Mënyrat e funksionimit: Mënyra e optimizuar raster, vektoriale dhe e kombinuar
  Rezolucioni: 1000 DPI
  Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/sek
  Shpejtësia maksimale e prerjes: 1000 mm/sek
  Shpejtësia e përshpejtimit: 5G
  Kontrolli optik me lazer: 0-100% e vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes: Karakter kinez 2,0mm*2,0mm, germa angleze 1,0mm*1,0mm
  Saktësia e vendndodhjes: <=0.1
  Trashësia e prerjes: 0-10 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Temperatura e punës: 0-45°C
  Lagështia e mjedisit: 5-95%
  Memoria buffer: 128 Mb
  Softuer i pajtueshëm: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes
  Sistemi operativ i pajtueshëm: Windows XP/2000/Vista,Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Ndërfaqja e kompjuterit: Ethernet/USB/WIFI
  Tavoline pune: Huall mjalti + Teh
  Sistemi i ftohjes: Ftohës uji i ndërtuar me ventilator ftohës
  Pompe ajri: Pompë ajri për shtypjen e zhurmës së integruar
  Ventilator i shkarkimit: Fryrës i integruar Turbo Exhaust
  Dimensioni i makinës: 1306mm*1037mm*555mm
  Pesha neto e makinës: 208 kg
  Pesha e paketimit të makinës: 238 kg
  Model MIRA5 MIRA7 MIRA9
  Zona e Punës 500*300 mm 700*450 mm 900*600 mm
  Tub lazer 40 W (Standard), 60 W (me zgjatues tubi) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Z Lartësia e boshtit 120 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme
  Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 18 W Pompë ajri e integruar 105 W Pompë ajri e integruar 105 W
  Ftohja Pompë uji e integruar 34 W Ftohës uji me ftohje me ventilator (3000). Ftohës uji me kompresim avulli (5000).
  Dimensioni i makinës 900mm*710mm*430mm 1106mm*883mm*543mm 1306mm*1037mm*555mm
  Pesha neto e makinës 105 kg 128 kg 208 kg

  Produkte të ngjashme