AEON NOVA14 gdhendës dhe prerës me laser

Përshkrim i shkurtër:

AEON LASER NOVA14është një makinë komerciale për gdhendje dhe prerje lazer model në këmbë.Tësipërfaqja e punës është 1400*900 mm, Mund të përshtatet në materiale me përmasa më të mëdha dhe mund të instalojë tub lazer me fuqi më të lartë për të prerë materiale të trasha.Do të jetë një makinë ideale për biznesin tuaj dhe do t'ju sjellë më shumë fitim me siguri.


Detajet e produktit

SPECIFIKIMET TEKNIKE

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

AEON NOVA14është një model komercial në këmbëmakinë për gdhendje dhe prerje me lazer.Zona e punes eshte1400*900 mm.Nga seria e makinerive NOVA, projektuesi i zhvendosi sytë te prerja.Prandaj, shpejtësia e gdhendjes së makinës nuk është aq e shpejtë saMakinat MIRA.Edhe pse mund të shkojë 1000 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit është 2G.Megjithatë, kjo shpejtësi është e mjaftueshme për të qenë e jashtëzakonshme ndaj makinerive të tjera të ngjashme në treg.

Struktura e makinës është shumë e fortë, gjë që e bën atë më të qëndrueshme.Makina e pajisur me tavolinë pune me huall mjalti dhe teh dhe me chiller model 3000 ose 5000, bën të mundur instalimin e tubit lazer 100W apo edhe 130W.Boshti Z tani është rritur në 200 mm, kështu që mund të përshtatet në produkte më të larta.Sistemi i asistencës së ajrit mori matës presioni dhe rregullator për t'u dhënë përdoruesve mundësinë për të shtuar një kompresor më të fuqishëm për të prerë materialet më të trasha.Dera e kalimit të materialit para dhe mbrapa bën të mundur prerjen e materialeve të gjata.

Makina është gjithashtu e ndërtuar sipas standardit të lazerit të Klasit I, me një trup të mbyllur plotësisht të makinës dhe çelës kyç në çdo derë dhe dritare.Kapaku ka përdorur xhami të kalbur për qëllime të papërshkueshme nga zjarri.

Në përgjithësi, NOVA10 është një model shumë i mirë tregtar i makinës së gdhendjes dhe prerjes me lazer.Mund të përshtatet në materiale me përmasa më të mëdha dhe mund të instalohettuba lazer me fuqi më të lartë për prerjen e materialeve të trasha.Do të jetë një makinë ideale për biznesin tuaj dhe do t'ju sjellë fitim me siguri.

Përparësitë e NOVA14

Pako-Paketë-Dizajn

Dizajni i paketës së pastër

Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër të NOVA14 mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes dhe merr një rezultat shumë më të mirë.

Softueri AEON ProSMART

Softueri Aeon ProSmart është i përshtatshëm për përdoruesit dhe ka funksione të përsosura funksionimi.Mund të vendosni detaje teknike dhe ta përdorni shumë lehtë.Ai do të mbështesë të gjitha formatet e skedarëve siç përdoren në treg dhe mund të drejtojë punën brenda CorelDraw, Illustrator dhe AutoCAD.Edhe ju mund të përdorni një funksion të printimit të drejtpërdrejtë si printerët CTRL+P.

Aeon-ProSmart-Software (1)
Më shpejt se të tjerët

Më shpejt se të tjerët

NOVA14 i ri krijoi një stil pune maksimalisht efektiv.Me motorët hapësorë dixhitalë me shpejtësi të lartë, udhëzues linearë të prodhuar nga Tajvani, kushinetat japoneze dhe dizajni i shpejtësisë maksimale do të arrijë deri në 1200 mm/sekondë shpejtësi gdhendjeje, 300 mm/sekondë shpejtësi prerje me përshpejtim 1.8G.Zgjedhja me e mire ne treg.

Trup i fortë, i ndashëm dhe modern

Nova14 i ri është projektuar nga AEON Laser.Është ndërtuar mbi 10 vjet përvojë, reagimet e klientëve.Trupi mund të ndajë 2 pjesë për ta lëvizur atë nga çdo madhësi dere 80 cm.Dritat LED nga ana e majtë dhe e djathtë e makinës duke parë nga brenda pamje shumë të ndritshme.

Trupi i Fortë-Ndarshëm-Modern
Multi-Komunikimi

Multi Komunikim

NOVA14 i ri u ndërtua në një sistem shumë-komunikues me shpejtësi të lartë.Mund të lidheni me pajisjen tuaj me anë të Wi-Fi, kabllo USB, kabllo rrjeti LAN dhe të transferoni të dhënat tuaja me USB Flash disk.Makineritë kanë memorie 256 MB, panel kontrolli i ekranit me ngjyra të lehtë për përdorim.Me modalitetin e punës jashtë linje, kur energjia elektrike është e ndërprerë dhe makina e hapur do të funksionojë në pozicionin e ndalimit.

Dizajni i tavolinës me shumë funksione

Varësisht nga materiali juaj duhet të përdorni tavolina të ndryshme pune.NOVA14 i ri ka një tabelë HoneyComb, tabelë Blade si konfigurim standard.Duhet të fshesë me korrent nën tryezën e huallit.Me dizajnin e kalimit, Qasje e lehtë për të përdorur materiale me përmasa të mëdha.

*Modelet Nova kanë një platformë ngritëse 20 cm lart/poshtë me tavolinën e fshesës me korrent.

Koncepti-Tabela-Multi-Funksioni

Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

 1. NOVA14 ka tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, të qëndrueshme dhe precize.Lartësia e boshtit Z është 20 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 10 mm.Dera e përparme mund të hapet dhe të kalojë nëpër materiale më të gjata.

Përqendrohuni më lehtë

 1. NOVA14 mund të instalojë autofokusin e sapo projektuar.Fokusi për lazerin mund të jetë më i lehtë.Vetëm një shtyp me fokusin automatik në panelin e kontrollit do ta gjejë fokusin e tij automatikisht.Lartësia e pajisjes së fokusimit automatik mund të rregullohet me dorë shumë lehtë, dhe mund të instalohet dhe zëvendësohet gjithashtu shumë lehtë.

Aplikimet materiale

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 

Trego detajet

NOVAS_06
NOVAS_05
NOVAS_11

Paketimi dhe Transporti


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Specifikimet teknike:
  Zona e punës: 1400*900 mm
  Tub lazer: 60W/80W/100W/150W (150W ka nevojë për zgjatues të tubit)
  Lloji i tubit lazer: Tub qelqi i mbyllur me CO2
  Lartësia e boshtit Z: 200 mm
  Tensioni i hyrjes: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Fuqi e vlerësuar: 1200W-1300W
  Mënyrat e funksionimit: Mënyra e optimizuar raster, vektoriale dhe e kombinuar
  Rezolucioni: 1000 DPI
  Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/sek
  Shpejtësia maksimale e prerjes: 1000 mm/sek
  Shpejtësia e përshpejtimit: 1.8 G
  Kontrolli optik me lazer: 0-100% e vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes: Karakter kinez 2,0mm*2,0mm, germa angleze 1,0mm*1,0mm
  Saktësia e vendndodhjes: <=0.1
  Trashësia e prerjes: 0-10 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Temperatura e punës: 0-45°C
  Lagështia e mjedisit: 5-95%
  Memoria buffer: 128 Mb
  Softuer i pajtueshëm: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes
  Sistemi operativ i pajtueshëm: Windows XP/2000/Vista,Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Ndërfaqja e kompjuterit: Ethernet/USB/WIFI
  Tavoline pune: Tavolinë shiriti me huall mjalti dhe alumini
  Sistemi i ftohjes: ftohje me ujë
  Pompe ajri: Pompë e jashtme ajri 135W
  Ventilator i shkarkimit: Fryrëse e jashtme 750 W
  Dimensioni i makinës: 1920mm*1495mm*1025mm
  Pesha neto e makinës: 450 kg
  Pesha e paketimit të makinës: 500 kg

  Produkte të ngjashme