Prerës me laser për desktop AEON MIRA5 40W/60W

Përshkrim i shkurtër:

Prerës me laser për desktop AEON MIRA5 40W/60Wështë një makinë për gdhendje me lazer desktop të klasës së hobi.Zona e punës është 500*300mm, me ftohës uji, ventilator shkarkimi dhe pompë ajri të ndërtuar brenda makinës e cila është shumë kompakte dhe elegante.Është ideale për ata që kanë hapësirë ​​të kufizuar dhe duan një makinë më të mirë të gdhendjes me lazer desktop të klasës së hobit në dhomën e tij/saj.


Detajet e produktit

Specifikimet teknike

Dallimi midis MIRA5/MIRA7/MIRA9

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

AEON MIRA5është një prerës me lazer për desktop i shkallës së hobi.Tësipërfaqja e punës është 500*300 mm, me një ftohës uji, ventilator shkarkimi dhe pompë ajri të ndërtuar brenda makinës e cila është shumë kompakte, e pastër dhe moderne.Për të qenë një model i tipit hobi, ftohësi i ujit mund të mos jetë shumë efektiv, pasi nuk është i llojit kompresor.Nuk mund ta përdorni vazhdimisht për 4 orë, ose temperatura e ujit do të jetë shumë e lartë.

Është projektuar më shumëfokusuar në gdhendje sesa në prerjePrandaj, nuk ka tavolinë prerëse teh për këtë model.Por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të shkurtoni fare.Me këtë makinë mund të prisni shumë mirë kompensatë, MDF, lëkurë, letër.Vetëm se gjatë prerjes së akrilit ose materialeve të tjera plastike, më mirë të vendosni disa objekte të sheshta të forta poshtë, në mënyrë që akriliku të mos jetë në kontakt me tavolinën e huallit, në mënyrë që të mos digjet fundi i akrilikut.

Prerës me gdhendje lazer MIRA5mund të jetë makina më e fuqishme e hobit që mund të gjeni në treg.TëShpejtësia e gdhendjes është shumë e shpejtë, deri në 1200 mm/sek.Shpejtësia e përshpejtimit është 5G.Gjithashtu, shiriti udhëzues i papërshkueshëm nga pluhuri siguron që rezultati i gdhendjes të jetë i përsosur.Rrezja e kuqe është e llojit të kombinatorit, e cila është e njëjtë me shtegun e lazerit.Më tej, mund të zgjidhni fokusimin automatik dhe WIFI për të marrë një përvojë më të lehtë operimi.

Në përgjithësi, MIRA5 është ideale për ata që kanë hapësirë ​​të kufizuar dhe duan makinën më të mirë të gdhendjes me lazer desktop të klasit të hobi në dhomën e tij/saj.

Avantazhet e prerësit me gdhendje me lazer MIRA5

Më shpejt se të tjerët

 1. Me një motor stepper të personalizuar, shina udhëzuese lineare të Tajvanit me cilësi të lartë dhe kushinetë japoneze, shpejtësia maksimale e gdhendjes MIRA5 është deri në 1200 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit deri në 5G, dy herë ose tre herë më e shpejtë se makinat e zakonshme në treg.

Teknologjia e paketimit të pastër

Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër të MIRA mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes dhe merr një rezultat shumë më të mirë.

Dizajn gjithëpërfshirës

Të gjitha makinat lazer kanë nevojë për një ventilator shkarkimi, sistem ftohjeje dhe kompresor ajri.TëAEON MIRA5i ka të gjitha këto funksione të integruara, shumë kompakte dhe e pastër.thjesht vendoseni në tavolinë, shtojini dhe luani.

Software AEON Pro-Smart

 1. Softueri Aeon ProSmart është i përshtatshëm për përdoruesit dhe ka funksione të përsosura funksionimi.Mund të vendosni detajet e parametrave dhe t'i përdorni ato shumë lehtë.Ai do të mbështesë të gjitha formatet e skedarëve siç përdoren në treg dhe mund të drejtojë punën brenda CorelDraw, Illustrator dhe AutoCAD.Për më tepër, është i pajtueshëm me Windows dhe Mac OS!

Myfti-Kunikacion

 1. MIRA5 u ndërtua me një sistem multi-komunikimi me shpejtësi të lartë.Mund të lidheni me pajisjen tuaj me anë të Wi-Fi, kabllo USB, kabllo rrjeti LAN dhe të transferoni të dhënat tuaja me USB Flash disk.Makina ka memorie 128 MB, panel kontrolli me ekran LCD.Me modalitetin e punës jashtë linje kur rryma juaj është në ndërprerje dhe rinisja e makinës do të funksionojë në pozicionin e ndalimit.

Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

 1. MIRA5 mori tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, të qëndrueshme dhe precize.Lartësia e boshtit Z është 100 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 100 mm.Dera e përparme mund të hapet dhe të kalojë nëpër materiale më të gjata.

Përqendrohuni më lehtë

 1. MIRA5 mund të instalojë modelin e riAutofokus.Fokusi për lazerin nuk mund të jetë më i lehtë.Vetëm një shtyp me fokusin automatik në panelin e kontrollit do ta gjejë fokusin e tij automatikisht.Lartësia e pajisjes së fokusimit automatik mund të rregullohet me dorë shumë lehtë, dhe mund të instalohet dhe zëvendësohet gjithashtu shumë lehtë.

Trup i fortë dhe modern

Kutia përbëhet nga një pllakë çeliku e galvanizuar shumë e trashë, e cila është shumë e fortë.Piktura është e llojit pluhur, duket shumë më mirë.Dizajni është shumë më modern, i cili përshtatet pa probleme në një shtëpi moderne.Ndriçimi LED brenda makinës e bën atë të shkëlqejë në dhomën e errët si një superyll.

Aplikime materiale prerëse me gdhendje lazer AEON MIRA5

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Specifikimet teknike:
  Zona e punës: 500*300 mm
  Tub lazer: 40 W (Standard), 60 W (me zgjatues tubi)
  Lloji i tubit lazer: Tub qelqi i mbyllur me CO2
  Lartësia e boshtit Z: 120 mm e rregullueshme
  Tensioni i hyrjes: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Fuqi e vlerësuar: 1200W-1300W
  Mënyrat e funksionimit: Mënyra e optimizuar raster, vektoriale dhe e kombinuar
  Rezolucioni: 1000 DPI
  Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/sek
  Shpejtësia maksimale e prerjes: 680 mm/sek
  Shpejtësia e përshpejtimit: 5G
  Kontrolli optik me lazer: 0-100% Vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes: Karakter kinez 2,0mm*2,0mm, germa angleze 1,0mm*1,0mm
  Saktësia e vendndodhjes: <=0.1
  Trashësia e prerjes: 0-10 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Temperatura e punës: 0-45°C
  Lagështia e mjedisit: 5-95%
  Memoria buffer: 128 Mb
  Softuer i pajtueshëm: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes
  Sistemi operativ i pajtueshëm: Windows XP/2000/Vista,Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Ndërfaqja e kompjuterit: Ethernet/USB/WIFI
  Tavoline pune: huall mjalti
  Sistemi i ftohjes: Ftohës uji i ndërtuar me ventilator ftohës
  Pompe ajri: Pompë ajri për shtypjen e zhurmës së integruar
  Ventilator i shkarkimit: Fryrës i integruar Turbo Exhaust
  Dimensioni i makinës: 900mm*710mm*430mm
  Pesha neto e makinës: 105 kg
  Pesha e paketimit të makinës: 125 kg
  Model MIRA5 MIRA7 MIRA9
  Zona e Punës 500*300 mm 700*450 mm 900*600 mm
  Tub lazer 40 W (Standard), 60 W (me zgjatues tubi) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Z Lartësia e boshtit 120 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme
  Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 18 W Pompë ajri e integruar 105 W Pompë ajri e integruar 105 W
  Ftohja Pompë uji e integruar 34 W Ftohës uji me ftohje me ventilator (3000). Ftohës uji me kompresim avulli (5000).
  Dimensioni i makinës 900mm*710mm*430mm 1106mm*883mm*543mm 1306mm*1037mm*555mm
  Pesha neto e makinës 105 kg 128 kg 208 kg

  Produkte të ngjashme