Laser AEON MIRA7

Përshkrim i shkurtër:

AEON MIRA7është një lazer profesional i desktopit.Tësipërfaqja e punës është 700*450 mm, me ftohës uji, ventilator shkarkimi dhe pompë ajri të ndërtuar brenda makinës e cila është shumë kompakte, e pastër dhe moderne.Mund të plotësojë kërkesat tuaja për shpejtësinë, fuqinë dhe kohën e funksionimit.Është më i fortë dhe më i sigurt.Mund të jetë një mjet shumë i dobishëm për biznesin tuaj.Dhe nuk do të zërë hapësirë ​​të madhe…


Detajet e produktit

SPECIFIKIMET TEKNIKE

Dallimi midis MIRA5/MIRA7/MIRA9

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

AEON MIRA7është një makinë profesionale e gdhendjes me lazer desktop.Zona e punes eshte 700*450mm, me ftohes uji, ventilator shkarkimi dhe pompe ajri te ndertuar brenda makines e cila eshte shumekompakte, e pastër dhe moderne.

Për këtë model, kondensuesi i ftohësit të ujit është zmadhuar, prandaj, efekti i ftohjes rritet shumë.Dhe, si një model profesionist, ajo mori një tavolinë prerjeje teh si dhe një tavolinë me huall mjalti.Asistentët e ajrit dhe ventilatori i shkarkimit të instaluar brenda janë më të fuqishëm.E gjithë makina është ndërtuar sipas standardit të Laserit të Klasit 1.Rasti eshte plotesisht i mbyllur.Çdo derë dhe dritare kishte bravë, dhe gjithashtu, kishte një kyç për çelësin kryesor për të parandaluar një person të paautorizuar të hynte në makinë.

Si anëtar iSeria MIRA, shpejtësia e gdhendjes MIRA7 është gjithashtu deri në 1200mm/sek.Tëshpejtësia e përshpejtimit është 5G.Shiriti udhëzues i papërshkueshëm nga pluhuri siguron që rezultati i gdhendjes të jetë i përsosur.Rrezja e kuqe është e llojit të kombinatorit, e cila është e njëjtë me shtegun e lazerit.Më tej, mund të zgjidhni fokusimin automatik dhe WIFI për të marrë një përvojë më të lehtë operimi.

Në përgjithësi, TheMIRA7është një makinë desktop më profesionale.Mund të plotësojë kërkesat tuaja për shpejtësinë, fuqinë dhe kohën e funksionimit.Është më i fortë dhe më i sigurt.Mund të jetë një mjet shumë i dobishëm për biznesin tuaj.

 

Përparësitë e MIRA7

Më shpejt se të tjerët

 1. Me një motor stepper të personalizuar, shina udhëzuese lineare të Tajvanit me cilësi të lartë dhe kushinetë japoneze, shpejtësia maksimale e gdhendjes MIRA7 është deri në 1200 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit deri në 5G, dy ose tre herë më e shpejtë se makinat e zakonshme në treg.

Teknologjia e paketimit të pastër

Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër të MIRA mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes dhe merr një rezultat shumë më të mirë.

Dizajn gjithëpërfshirës

Të gjitha makinat lazer kanë nevojë për një ventilator shkarkimi, sistem ftohjeje dhe kompresor ajri.TëMIRA7i ka të gjitha këto funksione të integruara, është shumë kompakt dhe është i pastër.thjesht vendoseni në tavolinë, shtojini dhe luani.

Të gjitha në një Dizajn - miqësor për fillestarët dhe kursen shumë hapësirë.

Standardi i lazerit të klasës 1

 1. MIRA7kutia e makinës është plotësisht e mbyllur.Ka brava kyçe në çdo derë dhe dritare.Çelësi kryesor i rrymës ështëlloji i kyçjes së çelësit, i cili parandalon makinerinë nga personat e paautorizuar që e përdorin makinën.Këto karakteristika e bëjnë atë shumë më të sigurt.

Software AEON Pro-Smart

 1. Softueri Aeon ProSmart është miqësor për përdoruesit dhe ka funksione të përsosura funksionimi.Mund të vendosni detajet e parametrave dhe ta përdorni shumë lehtë.Ai do të mbështesë të gjitha formatet e skedarëve siç përdoren në treg dhe mund të drejtojë punën brenda CorelDraw, Illustrator dhe AutoCAD. Dhe më tej, është i pajtueshëm si me Windows ashtu edhe me Mac OS!

Myfti-Kunikacion

 1. MIRA7 u ndërtua me sistem shumë komunikimi me shpejtësi të lartë.Mund të lidheni me pajisjen tuaj me anë të Wi-Fi, kabllo USB, kabllo rrjeti LAN dhe të transferoni të dhënat tuaja me USB Flash disk.Makina ka memorie 128 MB, panel kontrolli me ekran LCD.Me modalitetin e punës jashtë linje kur rryma juaj është në ndërprerje dhe rinisja e makinës do të funksionojë në pozicionin e ndalimit.

Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

 1. MIRA7 mori një tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, të qëndrueshme dhe të saktë.Lartësia e boshtit Z është 150 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 150 mm.Dera e përparme mund të hapet dhe të kalojë nëpër materiale më të gjata.

Përqendrohuni më lehtë

 1. MIRA7 mund të instalojë autofokusin e sapo projektuar.Fokusi për lazerin nuk mund të jetë më i lehtë. Thjesht një shtyp me fokusin automatik në panelin e kontrollit, ai do të gjejë fokusin e tij automatikisht. Lartësia e pajisjes së fokusimit automatik mund të rregullohet me dorë shumë lehtë, dhe mund të instalohet dhe zëvendësohet shumë lehtë. gjithashtu.

Trup i fortë dhe modern.

Kutia përbëhet nga një pllakë çeliku e galvanizuar shumë e trashë, e cila është shumë e fortë.Piktura është e llojit pluhur, duket shumë më mirë.Dizajni është shumë më modern, i cili përshtatet pa probleme në një shtëpi moderne.Ndriçimi LED brenda makinës e bën atë të shkëlqejë në dhomën e errët si një superyll.

Filtri i integruar i ajrit

 1. Problemet mjedisore për makineritë lazer po tërhiqen gjithnjë e më shumë nga klientët.Në procesin e gdhendjes dhe prerjes, lazeri do të sjellë tym dhe pluhur të rëndë.Ai tym është shumë i dëmshëm.Edhe pse mund të nxirret nga dritarja nga tubi i shkarkimit, ai dëmtoi keq mjedisin.Me filtrin tonë të integruar të ajrit të projektuar posaçërisht për serinë MIRA, ai mund të heqë 99,9% të tymit dhe aromave të këqija të bëra nga makina lazer, si dhe mund të jetë një tryezë mbështetëse për makinën lazer, më tej, mund të vendosni materiale ose të tjera produkte të gatshme në dollap ose sirtar.

Aplikimet e materialeve lazer AEON Mira7

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 

SHTESAT

Paketimi dhe Transporti

MIRA 7 Pyetjet e shpeshta për makinën gdhendëse me lazer

Sa trashë mund të presë një Mira 7?

Mira 7 mund të presë 0-20 mm (në varësi të materialeve të ndryshme)

Çfarë mund të presë Mira 7?

Lazer MIRA 7është një tub lazeri prej qelqi CO2 i përshtatshëm për gdhendjen dhe prerjen e një sërë materialesh duke përfshirë akrilik, kompensatë dhe lëkurë, gomë dhe materiale të tjera jometale.Metalet e pa veshura gjithashtu mund të gdhendeshin me përdorimin e një përbërjeje shënjuese qeramike.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Specifikimet teknike:
  Zona e punës: 700*450 mm
  Tub lazer: 60W/80W/RF30W
  Lloji i tubit lazer: Tub qelqi i mbyllur me CO2
  Lartësia e boshtit Z: 150 mm e rregullueshme
  Tensioni i hyrjes: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Fuqi e vlerësuar: 1200W-1300W
  Mënyrat e funksionimit: Mënyra e optimizuar raster, vektoriale dhe e kombinuar
  Rezolucioni: 1000 DPI
  Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/sek
  Shpejtësia maksimale e prerjes: 1000 mm/sek
  Shpejtësia e përshpejtimit: 5G
  Kontrolli optik me lazer: 0-100% e vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes: Karakter kinez 2,0mm*2,0mm, germa angleze 1,0mm*1,0mm
  Saktësia e vendndodhjes: <=0.1
  Trashësia e prerjes: 0-20 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Temperatura e punës: 0-45°C
  Lagështia e mjedisit: 5-95%
  Memoria buffer: 128 Mb
  Softuer i pajtueshëm: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes
  Sistemi operativ i pajtueshëm: Windows XP/2000/Vista,Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Ndërfaqja e kompjuterit: Ethernet/USB/WIFI
  Tavoline pune: huall mjalti
  Sistemi i ftohjes: Ftohës uji i ndërtuar me ventilator ftohës
  Pompe ajri: Pompë ajri për shtypjen e zhurmës së integruar
  Ventilator i shkarkimit: E ndërtuar në ventilator Turbo Exhaust 330w
  Dimensioni i makinës: 1106mm*883mm*543mm
  Pesha neto e makinës: 128 kg
  Pesha e paketimit të makinës: 158 kg
  Model MIRA5 MIRA7 MIRA9
  Zona e Punës 500*300 mm 700*450 mm 900*600 mm
  Tub lazer 40 W (Standard), 60 W (me zgjatues tubi) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Z Lartësia e boshtit 120 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme
  Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 18 W Pompë ajri e integruar 105 W Pompë ajri e integruar 105 W
  Ftohja Pompë uji e integruar 34 W Ftohës uji me ftohje me ventilator (3000). Ftohës uji me kompresim avulli (5000).
  Dimensioni i makinës 900mm*710mm*430mm 1106mm*883mm*543mm 1306mm*1037mm*555mm
  Pesha neto e makinës 105 kg 128 kg 208 kg

  Produkte të ngjashme