Нова 10 Супер

Краток опис:

Нова10Супере најновата co2 ласерска машина за гравирање и сечење од AEON Laser.Супер Нова10 има аРаботна површина 700 * 1000 mm, и брзина на скенирање до 2000 mm/секунда.Super Nova е издание за надградба на серијата Nova.Super Nova10 нуди Metal RF & Glass DC во една машина.Брзата машина може да ви задоволи повеќе потреби и да ви донесе повеќе придобивки.


 • :
 • Детали за производот

  ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

  Ознаки на производи

  Севкупен преглед

  Супер Нова10е професионална CO2 ласерска машина за гравирање и сечење.Работната површина е 700*1000мм.Super Nova10 нуди Metal RF & Glass DC во една машина.Брзината на гравирање на Nova10 Super е исто толку брза како машините од серијата MIRA.Може да оди и 2000 mm/s, брзината на забрзување е 5G, има најбрза брзина во својата класа.
  Структурата на Nova10 super е многу силна, што го прави постабилен.Машината опремена со работна маса со саќе и сечило и со чилер модел 5200 овозможува инсталирање на ласерска цевка од 100W или дури 130W.З-оската сега е зголемена на 200 mm, за да може да се вклопи во повисоки производи.Системот за помош на воздухот доби манометар и регулатор за да им даде на корисниците можност да додадат помоќен компресор за сечење подебели материјали.Предната и задната врата за преминување на материјалот овозможува сечење на долги материјали.

  Предности на Nova10 Super

  супер нова14_1

  Супер силно целосно затворено тело на машината

  Super NOVA10 е изграден како резервоар.Главната структура усвои дебела челична цевка, која обезбеди цврстина.Целото тело беше целосно затворено, со запечатување на секоја врата и прозорец, поголема безбедност.

  Дизајн на чист пакет на оптичка патека и водилка.

  Препознатливата технологија за чист пакет на Aeon Laser го направи следниот чекор во еволутивниот процес.Не само што се затворени линеарните шини и блоковите на лежиштата (како во претходните модели), туку и заштитните завеси на левата и десната страна на работната површина сега ги спречуваат несаканите честички од системот за движење, како и оптичката патека.Овие во голема мера ќе го намалат одржувањето на машината и ќе го подобрат резултатот на гравирање.

  57

   

  Метална RF и DC стаклена цевка со висока моќност заедно

  Одела за Reci W2/W4/W6/W8 Premium CO2 стаклена цевка, 30W/60W RF метална цевка

  8-1-e1614254948828
  10

  2000 мм/сек Брзина на скенирање, брзина на забрзување 5G.

  Новодизајнирана лесна ласерска глава на Aeon ласер, поврзана со дигитални степер мотори со голема брзина во Super Nova10.5G забрзување, до 2000 mm/sec.

  Беспрекорно префрлување на изворот

  Префрлувањето помеѓу RF металната цевка и DC стаклената цевка се случи непречено и брзо.Софтверот автоматски ја активира соодветната ласерска цевка и положба на огледалото за приближно половина секунда.

  9
  11 (1)

  Сите во еден дизајн

  Super Nova10 се разликува од Nova10, со вградени 5200 чилери, вентилатор и воздушна помош.

  Интегриран автоматски фокус

  Новодизајнираната ласерска глава има интегриран механизам за автоматско фокусирање кој е лесен и многу попрецизен.Кажете им збогум на судирите и ископаниот материјал.

  Интегриран автоматски фокус на AEON LASER
  Активен проток на воздух

  Активен проток на воздух

  Кажете му збогум на прекумерното насобирање саѓи на вашиот материјал и во вашиот ласерски кабинет.

  Ефективна маса и предно поминување низ врата

  Supper Nova10 доаѓа со маса од шкрилци заедно со саќето, кое е погодно за сечење и гравирање.Има проодна врата која може да помине низ материјали со екстра должина.

  23
  18

  Моќен и стабилен систем нагоре/надолу

  Системот нагоре и надолу усвои возење со еден појас, со моќен чекор мотор, кој обезбедуваше масата стабилно нагоре и надолу, никогаш да не се навалува.Капацитетот на подигање е до 120 кг.

  Практичен систем за собирање отпад и производи

  Сите ваши исечени парчиња сега паѓаат во погодно лоцирана преграда долу, која лесно може да се испразни за да се спречи трупање на отпадоци и да стане опасност од пожар.

  21

  Nova10 Super Material Applications

  Ласерско сечење Ласерско гравирање
  • Акрилик
  • Акрилик
  • * Дрво
  • Дрво
  • Кожа
  • Кожа
  • Пластика
  • Пластика
  • Ткаенини
  • Ткаенини
  • МДФ
  • Стакло
  • Картон
  • Гума
  • Хартија
  • Плута
  • Коријан
  • Тула
  • Пена
  • Гранит
  • Стаклени влакна
  • Мермер
  • Гума
  • Плочка
   
  • Ривер Рок
   
  • Коска
   
  • Меламин
   
  • Фенолни
   
  • *Алуминиум
   
  • *Не'рѓосувачки челик

  *Не може да се сечат дрвени предмети како махагони

  *СО2 ласерите ги обележуваат голите метали само кога се елоксирани или третирани.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Супер10
  Работна област 1000*700 mm (39 3/8" x 27 9/16")
  Големина на машината 1500*1210*1025 mm (59 1/16" x 47 41/64" x 40 23/64")
  Тежина на машината 1000 фунти (450 кг)
  Работна маса Саќе + сечило
  Тип на ладење водено ладење
  Ласерска моќност Стаклена цевка од 80W/100W CO2 + RF30W/60W метална цевка
  Електричен нагоре и надолу 200mm (7 7/8") Прилагодлив
  Воздушна помош Вградена воздушна пумпа од 105 W
  Вентилатор Вграден издувен вентилатор Super10 330W, вграден издувен вентилатор Super14,16 550W
  Ладење Супер10 вграден чилер за вода 5000, чилер супер14,16 вграден 5200
  Влезен напон 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Брзина на гравирање 2000 mm/s (47 1/4″/S)
  Брзина на сечење 800 mm/s (31 1/2 “/S)
  Дебелина на сечење 0-30 mm (зависи од различни материјали)
  Максимална брзина на забрзување 5G
  Ласерска оптичка контрола 0-100% Поставено од софтвер
  Минимална големина на гравирање Минимална големина на фонтот 1,0мм x 1,0мм (англиска буква) 2,0мм*2,0мм (кинески знак)
  Максимална прецизност на скенирање 1000 DPI
  Прецизност на лоцирање <=0,01
  Позиционирање на црвени точки Да
  Вграден WIFI Изборен
  Автоматски фокус Интегриран автоматски фокус
  Софтвер за гравирање RDWorks/LightBurn
  Поддржан графички формат AI/PDF/SC/DXF/HPGL/PLT/RD/SCPRO2/SVG/LBRN/BMP/JPG/JPEG/PNG/GIF/TIF/TIFF/TGA
  Компатибилен софтвер CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Сите видови софтвер за везење

  Поврзани производи

  на