AEON NOVA16 gdhendës dhe prerës me laser

Përshkrim i shkurtër:

AEON NOVA16është një makinë komerciale për gdhendje dhe prerje lazer model në këmbë.Zona e punës është 1600 * 1000 mm, mund të përshtatet në materiale me madhësi më të madhe dhe mund të instalojë tub lazer me fuqi më të lartë për të prerë materiale të trasha.Do të jetë një makinë ideale për biznesin tuaj dhe do t'ju sjellë fitim me siguri.


Detajet e produktit

SPECIFIKIMET TEKNIKE

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

NOVA16është një makinë komerciale për gdhendje dhe prerje lazer model në këmbë.Sipërfaqja e punës është 1600*1000mm.Nga seria e makinerive NOVA, projektuesi i zhvendosi sytë te prerja.Prandaj, shpejtësia e gdhendjes së makinës nuk është aq e shpejtë sa makinat MIRA.Edhe pse mund të shkojë 1000 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit është 2G.Megjithatë, kjo shpejtësi është e mjaftueshme për të qenë e jashtëzakonshme ndaj makinerive të tjera të ngjashme në treg.

Struktura e NOVA16 është shumë e fortë, gjë që e bën atë më të qëndrueshme.Makina e pajisur me tavolinë pune me huall mjalti dhe teh dhe me ftohës model 3000 ose 5000 bën të mundur instaliminTub lazer 100 W ose edhe 130 W.Boshti Z tani është rritur në 200 mm, kështu që mund të përshtatetprodukte më të larta.Sistemi i asistencës së ajrit mori matës presioni dhe rregullator për t'u dhënë përdoruesve mundësinë për të shtuar një kompresor më të fuqishëm për të prerë materialet më të trasha.Dera e kalimit të materialit para dhe mbrapa bën të mundurprerë materiale të gjata.

Makina është gjithashtu e ndërtuar sipas standardit të lazerit të Klasit I, me një trup të mbyllur plotësisht të makinës dhe çelës kyç në çdo derë dhe dritare.Kapaku ka përdorur xhami të kalbur për qëllime të papërshkueshme nga zjarri.

Në përgjithësi,NOVA 16është një model shumë i mirë komercial në këmbë i makinës së gdhendjes dhe prerjes me lazer.Mund të përshtatet në materiale me përmasa më të mëdha dhe mund të instalojë tuba lazer me fuqi më të lartë për të prerë materiale të trasha.Do të jetë një makinë ideale për biznesin tuaj dhe do t'ju sjellë fitim me siguri.

Përparësitë e NOVA16

Pako-Paketë-Dizajn

Dizajni i paketës së pastër

Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër të NOVA16 mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes dhe merr një rezultat shumë më të mirë.

Softueri AEON ProSMART

Softueri Aeon ProSmart është i përshtatshëm për përdoruesit dhe ka funksione të përsosura funksionimi.Mund të vendosni detaje teknike dhe ta përdorni shumë lehtë.Ai do të mbështesë të gjitha formatet e skedarëve siç përdoren në treg dhe mund të drejtojë punën brenda CorelDraw, Illustrator dhe AutoCAD.Edhe ju mund të përdorni funksionin e printimit direkt si printerët CTRL+P.

Aeon-ProSmart-Software (1)
Multi-Komunikimi

Multi Komunikim

NOVA16 i ri u ndërtua në një sistem shumë-komunikimi me shpejtësi të lartë.Mund të lidheni me pajisjen tuaj me anë të Wi-Fi, kabllo USB, kabllo rrjeti LAN dhe të transferoni të dhënat tuaja me USB Flash disk.Makineritë kanë memorie 256 MB, panel kontrolli i ekranit me ngjyra të lehtë për përdorim.Me modalitetin e punës jashtë linje, kur energjia elektrike është e ndërprerë dhe makina e hapur do të funksionojë në pozicionin e ndalimit.

Dizajni i tavolinës me shumë funksione

Varësisht nga materiali juaj duhet të përdorni tavolina të ndryshme pune.NOVA16 i ri ka një tabelë HoneyComb, tabelë Blade si konfigurim standard.Duhet të fshesë me korrent nën tryezën e huallit.Me dizajnin e kalimit, Qasje e lehtë për të përdorur materiale me përmasa të mëdha.

*Modelet Nova kanë një platformë ngritëse 20 cm lart/poshtë me tavolinën e fshesës me korrent.

Koncepti-Tabela-Multi-Funksioni
Më shpejt se të tjerët

Më shpejt se të tjerët

NOVA16 i ri projektoi një stil pune maksimalisht efektiv.Me motorët hapësorë dixhitalë me shpejtësi të lartë, udhëzues linearë të prodhuar nga Tajvani, kushinetat japoneze dhe dizajni i shpejtësisë maksimale do të arrijë deri në 1200 mm/sekondë shpejtësi gdhendjeje, 300 mm/sekondë shpejtësi prerje me përshpejtim 1.8G.Zgjedhja me e mire ne treg.

Trup i fortë, i ndashëm dhe modern

Nova16 e re është projektuar nga AEON Laser.Është ndërtuar mbi 10 vjet përvojë, reagimet e klientëve.Trupi mund të ndajë 2 pjesë për ta lëvizur atë nga çdo madhësi dere 80 cm.Dritat LED nga ana e majtë dhe e djathtë e makinës duke parë nga brenda pamje shumë të ndritshme.

Trupi i Fortë-Ndarshëm-Modern

Përqendrohuni më lehtë

Përqendrohuni më lehtë.NOVA16 mund të instalojë autofokusin e sapo projektuar.Fokusi për lazerin nuk mund të jetë më i lehtë. Thjesht një shtyp me fokusin automatik në panelin e kontrollit, ai do të gjejë fokusin e tij automatikisht. Lartësia e pajisjes së fokusimit automatik mund të rregullohet me dorë shumë lehtë, dhe mund të instalohet dhe zëvendësohet shumë lehtë. gjithashtu.

Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

Tabela efektive dhe para mbrapa kalojnë nga dera. NOVA16 mori
Tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, e qëndrueshme dhe precize. Lartësia e boshtit Z është 200 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 200 mm.Kalimi i përparmë dhe i pasmë përmes derës mund të përshtatet në materialet e gjata.

Aplikimet materiale

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 

Trego detajet

NOVAS_06
NOVAS_05
NOVAS_11

Paketimi dhe Transporti

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Specifikimet teknike:
  Zona e punës: 1600*1000 mm
  Tub lazer: 80W/100W/130W/150W
  Lloji i tubit lazer: Tub qelqi i mbyllur me CO2
  Lartësia e boshtit Z: 200 mm e rregullueshme
  Tensioni i hyrjes: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Fuqi e vlerësuar: 2000W-2500W
  Mënyrat e funksionimit: Mënyra e optimizuar raster, vektoriale dhe e kombinuar
  Rezolucioni: 1000 DPI
  Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1000 mm/sek
  Shpejtësia maksimale e prerjes: 400 mm/sek
  Shpejtësia e përshpejtimit: 1.8 G
  Kontrolli optik me lazer: 0-100% e vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes: Karakter kinez 2,0mm*2,0mm, germa angleze 1,0mm*1,0mm
  Saktësia e vendndodhjes: <=0.1
  Trashësia e prerjes: 0-20 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Temperatura e punës: 0-45°C
  Lagështia e mjedisit: 5-95%
  Memoria buffer: 256 Mb
  Softuer i pajtueshëm: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes
  Sistemi operativ i pajtueshëm: Windows XP/2000/Vista,Win7/8//10.Mac OS, Linux
  Ndërfaqja e kompjuterit: Ethernet/USB/WIFI
  Tavoline pune: Tavolinë shiriti me huall mjalti dhe alumini
  Sistemi i ftohjes: Ftohja me ujë
  Pompe ajri: Pompë e jashtme ajri 135W
  Ventilator i shkarkimit: Fryrëse e jashtme 750 W
  Dimensioni i makinës: 2150mm*1605mm*1025mm
  Pesha neto e makinës: 570 kg
  Pesha e paketimit të makinës: 620 kg

  Produkte të ngjashme