AEON NOVA7 gdhendës dhe prerës me laser

Përshkrim i shkurtër:

NOVA7është një makinë komerciale për gdhendje dhe prerje lazer model në këmbë.Sipërfaqja e punës është 700*500mm. Është një model shumë i mirë komercial i vogël në këmbë i makinës së gdhendjes dhe prerjes me lazer.Nëse vendi juaj nuk është i madh dhe keni përdorur më së shumti makinë lazer për të bërë një punë prerjeje, kjo makinë mund të jetë shumë e përshtatshme për ju.


 • :
 • Detajet e produktit

  SPECIFIKIMET TEKNIKE

  Etiketat e produktit

  Rishikimi i përgjithshëm

  NOVA7është një makinë komerciale për gdhendje dhe prerje lazer model në këmbë.Sipërfaqja e punës është 700*500mm.Nga seria e makinerive NOVA, projektuesi i zhvendosi sytë te prerja.Prandaj, shpejtësia e gdhendjes së makinës nuk është aq e shpejtë sa makinat MIRA.Edhe pse mund të shkojë 1200 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit është 1.8 G.Megjithatë, kjo shpejtësi është e mjaftueshme për të qenë e jashtëzakonshme ndaj makinerive të tjera të ngjashme në treg.

  Struktura e makinës është shumë e fortë, gjë që e bën atë më të qëndrueshme.Makina e pajisur me tavolinë pune me huall mjalti dhe teh dhe me ftohës modeli 3000 ose 5000, bën të mundur instalimin e tubit lazer 100W apo edhe 130W.Boshti Z tani është rritur në 200 mm, kështu që mund të përshtatet në produkte më të larta.Sistemi i asistencës së ajrit mori matës presioni dhe rregullator për t'u dhënë përdoruesve mundësinë për të shtuar një kompresor më të fuqishëm për të prerë materialet më të trasha.Dera e kalimit të materialit para dhe mbrapa bën të mundur prerjen e materialeve të gjata.

  Makina është gjithashtu e ndërtuar sipas standardit të lazerit të Klasit I, me një trup të mbyllur plotësisht të makinës dhe çelës kyç në çdo derë dhe dritare.Kapaku ka përdorur xhami të kalbur për qëllime të papërshkueshme nga zjarri.

  Në përgjithësi, NOVA7 është një model shumë i mirë komercial i vogël në këmbë i makinës së gdhendjes dhe prerjes me lazer.Nëse vendi juaj nuk është i madh dhe keni përdorur kryesisht një makinë lazer për të bërë punën e prerjes, kjo makinë mund të jetë shumë e përshtatshme për ju.

  Përparësitë e NOVA7

  Pako-Paketë-Dizajn

  Dizajni i paketës së pastër

  Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër të NOVA7 mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes dhe merr një rezultat shumë më të mirë.

  Softueri AEON ProSMART

  Softueri Aeon ProSmart është i përshtatshëm për përdoruesit dhe ka funksione të përsosura funksionimi.Mund të vendosni detaje teknike dhe ta përdorni shumë lehtë.Ai do të mbështesë të gjitha formatet e skedarëve siç përdoren në treg dhe mund të drejtojë punën brenda CorelDraw, Illustrator dhe AutoCAD.Edhe ju mund të përdorni funksionin e printimit direkt si printerët CTRL+P.

  Aeon-ProSmart-Software (1)
  Multi-Komunikimi

  Multi Komunikim

  NOVA7 i ri u ndërtua në një sistem multi-komunikimi me shpejtësi të lartë.Mund të lidheni me pajisjen tuaj me anë të Wi-Fi, kabllo USB, kabllo rrjeti LAN dhe të transferoni të dhënat tuaja me USB Flash disk.Makineritë kanë memorie 256 MB, panel kontrolli i ekranit me ngjyra të lehtë për përdorim.Me modalitetin e punës jashtë linje, kur energjia elektrike është e ndërprerë dhe makina e hapur do të funksionojë në pozicionin e ndalimit.

  Dizajni i tavolinës me shumë funksione

  Varësisht nga materiali juaj duhet të përdorni tavolina të ndryshme pune.NOVA7 i ri ka një tabelë HoneyComb, tabelë Blade si konfigurim standard.Duhet të fshesë me korrent nën tryezën e huallit.Me dizajnin e kalimit, Qasje e lehtë për të përdorur materiale me përmasa të mëdha.

  *Modelet Nova kanë një platformë ngritëse 20 cm lart/poshtë me tavolinën e fshesës me korrent.

  Koncepti-Tabela-Multi-Funksioni
  Më shpejt se të tjerët

  Më shpejt se të tjerët

  NOVA7 i ri krijoi një stil pune maksimalisht efektiv.Me motorët hapësorë dixhitalë me shpejtësi të lartë, udhëzues linearë të prodhuar nga Tajvani, kushinetat japoneze dhe dizajni i shpejtësisë maksimale do të arrijë deri në 1200 mm/sekondë shpejtësi gdhendjeje, 300 mm/sekondë shpejtësi prerje me përshpejtim 1.8G.Zgjedhja me e mire ne treg.

  Trup i fortë, i ndashëm dhe modern

  Nova7 e re është projektuar nga AEON Laser.Është ndërtuar mbi 10 vjet përvojë, reagimet e klientëve.Trupi mund të ndajë 2 pjesë për ta lëvizur atë nga çdo madhësi dere 80 cm.Dritat LED nga ana e majtë dhe e djathtë e makinës duke parë nga brenda pamje shumë të ndritshme.

  Trupi i Fortë-Ndarshëm-Modern

  Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

  1. NOVA7  mori një tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, të qëndrueshme dhe të saktë.Lartësia e boshtit Z është 200 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 200 mm.Dera e përparme mund të hapet dhe të kalojë nëpër materiale më të gjata.

  Përqendrohuni më lehtë

  1. NOVA7mund të instalojë Autofokusin e sapo projektuar.Fokusi për lazerin nuk mund të jetë më i lehtë. Thjesht një shtyp me fokusin automatik në panelin e kontrollit, ai do të gjejë fokusin e tij automatikisht. Lartësia e pajisjes së fokusimit automatik mund të rregullohet me dorë shumë lehtë, dhe mund të instalohet dhe zëvendësohet shumë lehtë. gjithashtu.

  Aplikimet materiale

  Prerje me laser Gdhendje me lazer
  • Akrilik
  • Akrilik
  • *Druri
  • Druri
  • Lëkurë
  • Lëkurë
  • Plastika
  • Plastika
  • Pëlhura
  • Pëlhura
  • MDF
  • Xhami
  • Karton
  • Gome
  • Letër
  • Tapë
  • Korian
  • Tulla
  • Shkumë
  • Granit
  • Tekstil me fije qelqi
  • Mermer
  • Gome
  • Pllakë
   
  • Shkëmbi i lumit
   
  • Kocka
   
  • Melamine
   
  • Fenolike
   
  • *Alumini
   
  • *Çeliku inox

  *Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

  *Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

   

  Trego detajet

  NOVAS_10
  NOVAS_09
  NOVAS_07
  NOVAS_06
  NOVAS_05
  NOVAS_11

  Paketimi dhe Transporti


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Specifikimet teknike:
  Zona e punës: 700*500 mm
  Tub lazer: 40 W (Standard), 60 W (me zgjatues tubi)
  Lloji i tubit lazer: Tub qelqi i mbyllur me CO2
  Lartësia e boshtit Z: 200 mm
  Tensioni i hyrjes: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Fuqi e vlerësuar: 1200W-1300W
  Mënyrat e funksionimit: Mënyra e optimizuar raster, vektoriale dhe e kombinuar
  Rezolucioni: 1000 DPI
  Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/sek
  Shpejtësia maksimale e prerjes: 1000 mm/sek
  Shpejtësia e përshpejtimit: 1.8 G
  Kontrolli optik me lazer: 0-100% e vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes: Karakter kinez 2,0mm*2,0mm, germa angleze 1,0mm*1,0mm
  Saktësia e vendndodhjes: <=0.1
  Trashësia e prerjes: 0-10 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Temperatura e punës: 0-45°C
  Lagështia e mjedisit: 5-95%
  Memoria buffer: 128 Mb
  Softuer i pajtueshëm: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes
  Sistemi operativ i pajtueshëm: Windows XP/2000/Vista,Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Ndërfaqja e kompjuterit: Ethernet/USB/WIFI
  Tavoline pune: Tavolinë shiriti me huall mjalti dhe alumini
  Sistemi i ftohjes: Ftohje me ujë
  Pompe ajri: Pompë e jashtme ajri 135W
  Ventilator i shkarkimit: Fryrëse e jashtme 750 W
  Dimensioni i makinës:
  1220mm*1095mm*1025mm
  Pesha neto e makinës: 230 kg
  Pesha e paketimit të makinës: 280 kg

  Produkte të ngjashme