NOVA Elite10 (Tubë qelqi 1000mm*700mm 80W 100W)

Përshkrim i shkurtër:

Nova10Elitaështë makina më e re e gdhendjes dhe prerjes me laser co2 nga AEON Laser.Elite Nova10 ka njëZona e punës 700*1000mm, dhe shpejtësi skanimi deri në 1200 mm/sekondë.Nova Elite është edicioni i përmirësuar i serisë Nova.Nova Elite10 me tub qelqi 80W/100W CO2.Një makinë e shpejtë mund t'ju plotësojë më shumë nevoja dhe t'ju sjellë më shumë përfitime.


Detajet e produktit

SPECIFIKIMET TEKNIKE

Etiketat e produktit

Rishikimi i përgjithshëm

Nova Elite10është një makinë profesionale për gdhendje dhe prerje me lazer co2.Zona e punës është 700*1000mm Shpejtësia e gdhendjes së Nova10 Elite është më e shpejtë seSeria MIRAmakinat.Deri në 1200 mm/sek, shpejtësia e përshpejtimit është 5G, ka shpejtësinë më të shpejtë në klasën e saj.Struktura eelita e Nova10është shumë e fortë, gjë që e bën atë më të qëndrueshme.Nova Elite10 e pajisur me një tavolinë pune me një huall mjalti dhe një tavolinë pune dhe me një ftohës model 5200, bën të mundur instalimin e një tubi lazer 100W apo edhe 130W.Boshti Z tani është rritur në 200 mm, kështu që mund të përshtatet në produkte më të larta.Sistemi i ndihmës së ajrit mori një matës presioni dhe rregullator për t'u dhënë përdoruesve mundësinë për të shtuar një kompresor më të fuqishëm për të prerë materialet më të trasha.Dera e kalimit të materialit para dhe mbrapa bën të mundur prerjen e materialeve të gjata.

Përparësitë e Nova Elite10

Trupi i makinës super i fortë plotësisht i mbyllur

Elite NOVA10 është ndërtuar si një tank.Struktura kryesore miratoi një tub të trashë çeliku, i cili siguronte forcë.I gjithë trupi ishte i mbyllur plotësisht, me vulosje në çdo derë dhe dritare, më shumë siguri.

Makinë prerëse me gdhendje me lazer AEON Elite10 - Zona e punës 1000mm*900mm
dizajn i pastër i paketës

Teknologjia e paketimit të pastër

Një nga armiqtë më të mëdhenj të makinerive të gdhendjes dhe prerjes me lazer është pluhuri.Tymi dhe grimcat e pista do të ngadalësojnë makinën lazer dhe do ta bëjnë rezultatin të keq.Dizajni i paketës së pastër tëNOVA Elite10mbron shinat udhëzuese lineare nga pluhuri, zvogëlon në mënyrë efektive frekuencën e mirëmbajtjes, merr një rezultat shumë më të mirë.

Dizajn gjithëpërfshirës

Nova Elite10ka një ventilator të integruar 330 W, ftohës uji 5000.Të gjitha në një Dizajn - miqësor për fillestarët dhe kursen shumë hapësirë.

Makinë prerëse me gdhendje lazer AEON Elite10 me ventilator shkarkimi të integruar 330 W, ftohës uji 5000.
Aeon Nova Elite10 - Fokus automatik i integruar

Fokus automatik i integruar

(Pozicioni i lenteve të fokusit 2”, 2,5”, 4”)

Fokus automatik i integruar Koka lazer e projektuar rishtazi përmban një mekanizëm të integruar të fokusimit automatik që është i lehtë dhe shumë më i saktë.Thuaj lamtumirë përplasjeve dhe materialit të gërvishtur.

 

Sistemi i përshtatshëm i grumbullimit të skrapit dhe produkteve

Të gjitha pjesët tuaja të prera tani bien në një ndarje të përshtatshme më poshtë, e cila mund të zbrazet lehtësisht për të parandaluar grumbullimin e pjesëve të skrapit dhe për t'u bërë rrezik zjarri.

微信图片_20220329155229
微信图片_20220329155234

Tabela efektive dhe kalimi i përparmë përmes derës

Nova Elite10mori një tavolinë elektrike me vidhos lart e poshtë, të qëndrueshme dhe të saktë.Lartësia e boshtit Z është 200 mm, mund të përshtatet në produkte me lartësi 200 mm.Dera e përparme mund të hapet dhe të kalojë nëpër materiale më të gjata.

 

Aplikimet materiale AEON NOVA Elite10

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

 

Paketimi dhe Transporti


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Elita10
  Zona e Punës 1000*700 mm (39 3/8" x 27 9/16")
  Madhësia e makinës 1500*1210*1025 mm (59 1/16" x 47 41/64" x 40 23/64")
  Pesha e makinës 1000 lb (450 kg)
  Tavoline pune Huall mjalti + Teh
  Fuqia lazer Tub qelqi 80W/100W CO2
  Elektrik Lart&Poshtë 200 mm (7 7/8″) i rregullueshëm
  Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 105 W
  Fryrësi Ventilator i integruar i shkarkimit Elite10 330W, Ventilator i integruar Elite14,16 550W
  Ftohja Ftohës uji Elite10 i integruar 5000, ftohësi i integruar 5200 Elite14,16
  Tensioni i hyrjes 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Shpejtësia e gdhendjes 2000 mm/s (47 1/4 inç/S)
  Shpejtësia e prerjes 800 mm/s (31 1/2 inç/S)
  Trashësia e prerjes 0-30 mm (varet nga materiale të ndryshme)
  Shpejtësia maksimale e përshpejtimit 5G
  Kontrolli optik me lazer 0-100% Vendosur nga softueri
  Madhësia minimale e gdhendjes Madhësia minimale e shkronjave 1,0 mm x 1,0 mm (Shkronja angleze) 2,0 mm*2,0 mm (karakter kinez)
  Saktësia maksimale e skanimit 1000 DPI
  Saktësia e vendndodhjes <=0.01
  Pozicionimi i pikave të kuqe po
  WIFI i integruar Fakultative
  Fokusimi automatik Fokus automatik i integruar
  Software për gdhendje RDWorks/LightBurn
  Formati grafik i mbështetur AI/PDF/SC/DXF/HPGL/PLT/RD/SCPRO2/SVG/LBRN/BMP/JPG/JPEG/PNG/GIF/TIF/TIFF/TGA
  Software i pajtueshëm CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Të gjitha llojet e programeve të qëndisjes

  Produkte të ngjashme