Ласер AEON MIRA7

Краток опис:

ЕОН МИРА7е професионален десктоп ласер.Наработната површина е 700*450мм, со ладилник за вода, издувен вентилатор и воздушна пумпа вградена во внатрешноста на машината која е многу компактна, чиста и модерна.Може да ги задоволи вашите барања за брзина, моќност и време на работа.Тоа е посилно и побезбедно.Тоа може да биде многу корисна алатка за вашиот бизнис.И нема да зазема голем простор…


Детали за производот

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Разлика помеѓу MIRA5/MIRA7/MIRA9

Ознаки на производи

Севкупен преглед

ЕОН МИРА7е професионална машина за ласерско гравирање на десктоп.Работната површина е 700*450мм, со ладилник за вода, издувен вентилатор и воздушна пумпа вградена внатре во машината која е многукомпактен, чист и модерен.

За овој модел, кондензаторот на ладилникот за вода е зголемен, така што ефектот на ладење е значително подобрен.И, како професионален модел, доби маса за сечење на сечилото, како и маса со саќе.Воздушните помагала и издувниот вентилатор инсталирани внатре се помоќни.Целата машина е изградена според стандардот за ласер од класа 1.Случајот е целосно затворен.Секоја врата и прозорец добија брави, а исто така доби и брава за главниот прекинувач за да спречи неовластено лице да пристапи до машината.

Како член наСерија МИРА, брзината на гравирање на MIRA7 е исто така до 1200мм/сек.Набрзината на забрзување е 5G.Водечката шина отпорна на прашина гарантира дека резултатот од гравирањето е совршен.Црвениот зрак е комбиниран тип, кој е ист како и ласерската патека.Понатаму, можете да изберете автофокус и WIFI за да добиете полесно искуство во работењето.

Генерално, НаМИРА7е попрофесионална десктоп машина.Може да ги задоволи вашите барања за брзина, моќност и време на работа.Тоа е посилно и побезбедно.Тоа може да биде многу корисна алатка за вашиот бизнис.

 

Предности на MIRA7

Побрзо од другите

 1. Со приспособен чекорен мотор, висококвалитетна шина за линеарен водич на Тајван и јапонски лежиште, максималната брзина на гравирање MIRA7 е до 1200 mm/s, брзина на забрзување до 5G, двојно или три пати побрзо од обичните машини на пазарот.

Технологија на чист пакет

Еден од најголемите непријатели на машините за ласерско гравирање и сечење е прашината.Чадот и валканите честички ќе ја забават ласерската машина и ќе го направат лош исходот.Дизајнот Clean pack на MIRA ја штити линеарната водилка од прашина, ефикасно ја намалува фреквенцијата на одржување и добива многу подобар исход.

Сè-во-едно дизајн

На сите ласерски машини им треба издувен вентилатор, систем за ладење и воздушен компресор.НаМИРА7ги има сите овие функции вградени, многу е компактен и е чист.само ставете го на маса, приклучете и играјте.

Сè во еден Дизајн - пријателски за почеток и заштедува многу простор.

Ласерски стандард од класа 1

 1. НаМИРА7машинската кутија е целосно затворена.На секоја врата и прозорец има брави со клучеви.Главниот прекинувач за напојување етип на заклучување, што ја спречува машината од оние неовластени лица кои управуваат со машината.Овие карактеристики го прават многу побезбеден.

AEON Pro-Smart софтвер

 1. Софтверот Aeon ProSmart е лесен за користење и има совршени функции за работа.Можете да поставите детали за параметрите и да ракувате со него многу лесно.Ќе ги поддржува сите формати на датотеки како што се користат на пазарот и може да ја насочи работата во CorelDraw, Illustrator и AutoCAD. А понатаму, компатибилен е и со Windows и со Mac OS!

Муфтија-комуникација

 1. MIRA7 беше направен со високо-брзински мултикомуникациски систем.Можете да се поврзете со вашиот уред преку Wi-Fi, USB-кабел, мрежен LAN кабел и да ги префрлите вашите податоци преку USB Flash-диск.Машината има 128 MB меморија, контролен панел со LCD екран.Со офлајн работен режим кога вашата струја е исклучена и машината ќе се рестартира во стоп позиција.

Ефективна маса и предна минување низ вратата

 1. MIRA7 доби електрична маса за нагоре и надолу со топчест шраф, стабилна и прецизна.Висината на Z-оската е 150 mm, може да се вклопи во производи со висина од 150 mm.Влезната врата може да се отвори и да помине низ подолги материјали.

Полесно фокусирајте се

 1. MIRA7 може да го инсталира новодизајнираниот Autofocus.Фокусот за ласерот не може да биде полесен.Само притискање со автоматскиот фокус на контролната табла, тој автоматски ќе го најде својот фокус. исто така.

Силно и модерно тело.

Куќиштето е направено од многу густа галванизирана челична плоча, која е многу цврста.Сликата е пудра, изгледа многу подобро.Дизајнот е многу помодерен, кој беспрекорно се вклопува во модерна куќа.LED осветлувањето во внатрешноста на машината прави да свети во темната соба како суперѕвезда.

Интегриран филтер за воздух

 1. Еколошките проблеми за ласерските машини сè повеќе го привлекуваат вниманието на клиентите.Во процесот на гравирање и сечење, ласерот ќе донесе тежок чад и прашина.Тој чад е многу штетен.Иако може да се избрка од прозорецот со издувната цевка, тоа многу ѝ наштети на околината.Со нашиот интегриран филтер за воздух специјално дизајниран за серијата MIRA, може да отстрани 99,9% од чадот и лошите мириси од ласерската машина, а може да биде и маса за поддршка за ласерската машина, понатаму, можете да ставите материјал или друго готови производи на плакарот или фиоката.

Апликации за ласерски материјали AEON Mira7

Ласерско сечење Ласерско гравирање
 • Акрилик
 • Акрилик
 • * Дрво
 • Дрво
 • Кожа
 • Кожа
 • Пластика
 • Пластика
 • Ткаенини
 • Ткаенини
 • МДФ
 • Стакло
 • Картон
 • Гума
 • Хартија
 • Плута
 • Коријан
 • Тула
 • Пена
 • Гранит
 • Стаклени влакна
 • Мермер
 • Гума
 • Плочка
 
 • Ривер Рок
 
 • Коска
 
 • Меламин
 
 • Фенолни
 
 • *Алуминиум
 
 • *Не'рѓосувачки челик

*Не може да се сечат дрвени предмети како махагони

*СО2 ласерите ги обележуваат голите метали само кога се елоксирани или третирани.

 

ДОДАТОЦИ

Пакување и транспорт

Најчесто поставувани прашања за машината за гравер за ласерски секачи MIRA 7

Колку дебел може да сече Mira 7?

Mira 7 може да сече 0-20mm (во зависност од различни материјали)

Што може да пресече Мира 7?

НаМИРА 7 ласере стаклена CO2 ласерска цевка погодна за гравирање и сечење низа материјали, вклучувајќи акрилик, иверица и кожа, гума и други неметални материјали.Необложените метали, исто така, може да се гравираат со употреба на керамичко соединение за обележување.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Технички спецификации:
  Работна област: 700*450мм
  Ласерска цевка: 60W/80W/RF30W
  Тип на ласерска цевка: Стаклена цевка запечатена со CO2
  Висина на оската Z: Прилагодлив 150 mm
  Влезен напон: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Номинална моќност: 1200W-1300W
  Работни режими: Оптимизиран растерски, векторски и комбиниран режим
  Резолуција: 1000 DPI
  Максимална брзина на гравирање: 1200 мм/сек
  Максимална брзина на сечење: 1000мм/сек
  Брзина на забрзување: 5G
  Ласерска оптичка контрола: 0-100% поставени од софтверот
  Минимална големина на гравирање: Кинески знак 2,0mm*2,0mm, англиски буква 1,0mm*1,0mm
  Прецизност на лоцирање: <=0,1
  Дебелина на сечење: 0-20 mm (зависи од различни материјали)
  Работна температура: 0-45°C
  Влажност на животната средина: 5-95%
  Баферска меморија: 128 Mb
  Компатибилен софтвер: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Сите видови софтвер за везење
  Компатибилен оперативен систем: Windows XP/2000/Vista, Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Компјутерски интерфејс: Етернет/USB/WIFI
  Работна маса: Саќе
  Систем за ладење: Вграден воден ладилник со вентилатор за ладење
  Воздушна пумпа: Вградена воздушна пумпа за потиснување на бучава
  Издувен вентилатор: Вграден турбо издувен вентилатор од 330w
  Димензии на машината: 1106мм*883мм*543мм
  Нето тежина на машината: 128 кг
  Тежина на пакување на машината: 158 кг
  Модел МИРА5 МИРА7 МИРА9
  Работна област 500*300мм 700*450мм 900*600мм
  Ласерска цевка 40 W (стандарден), 60 W (со продолжувач на цевки) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Z Висина на оската Прилагодлив 120 mm Прилагодлив 150 mm Прилагодлив 150 mm
  Воздушна помош Вградена воздушна пумпа од 18 W Вградена воздушна пумпа од 105 W Вградена воздушна пумпа од 105 W
  Ладење Вградена пумпа за вода од 34 W Чилер за вода со ладење со вентилатор (3000). Чилер за компресија на пареа (5000) за вода
  Димензии на машината 900мм*710мм*430мм 1106мм*883мм*543мм 1306мм*1037мм*555мм
  Нето тежина на машината 105 кг 128 кг 208 кг

  Поврзани производи

  на