AEON MIRA5 40W/60W Десктоп ласерски гравер

Краток опис:

AEON MIRA5 40W/60W Десктоп ласерски гравере машина за ласерско гравирање на десктоп за хоби.Работната површина е 500*300мм, со ладилник за вода, издувен вентилатор и воздушна пумпа вградена во внатрешноста на машината која е многу компактна и елегантна.Идеален е за оние кои имаат ограничен простор и сакаат во неговата/нејзината соба машина за десктоп ласерско гравирање со најдобра хоби класа.


Детали за производот

Технички спецификации

Разлика помеѓу MIRA5/MIRA7/MIRA9

Ознаки на производи

Севкупен преглед

ЕОН МИРА5е секач за ласерски гравер за десктоп од хоби.Наработната површина е 500 * 300 mm, со ладилник за вода, издувен вентилатор и воздушна пумпа вградена внатре во машината која е многу компактна, чиста и модерна.За да биде модел за хоби, ладилникот за вода можеби не е многу ефикасен, бидејќи не е тип на компресор.Не можете да го користите непрекинато повеќе од 4 часа, или температурата на водата ќе биде превисока.

Тој е дизајниран повеќефокусирани на гравирање отколку на сечење, затоа, не постои маса за сечење на сечилото за овој модел.Но, тоа не значи дека воопшто не сте можеле да пресечете.Со оваа машина многу добро можете да исечете иверица, медијапан, кожа, хартија.Само кога сечете акрилни или други пластични материјали, подобро е да ставите цврсти рамни предмети одоздола за акрилот да не е во контакт со саќе масата за да не го изгори дното на акрилот.

НаСекач со ласерски гравер MIRA5можеби е најмоќната машина за хоби што можете да ја најдете на пазарот.Набрзината на гравирање е многу голема, до 1200мм/сек.Брзината на забрзување е 5G.Исто така, водичката шина отпорна на прашина гарантира дека резултатот од гравирањето е совршен.Црвениот зрак е комбиниран тип, кој е ист како и ласерската патека.Понатаму, можете да изберете автофокус и WIFI за да добиете полесно искуство во работењето.

Севкупно, MIRA5 е идеален за оние кои добија ограничен простор и ја сакаат најдобрата машина за ласерско гравирање од типот на хоби во неговата/нејзината соба.

Предности на секачот со ласерски гравер MIRA5

Побрзо од другите

 1. Со приспособен чекорен мотор, висококвалитетна шина за линеарен водич на Тајван и јапонски лежиште, максималната брзина на гравирање MIRA5 е до 1200 mm/sec, брзина на забрзување до 5G, двојно или три пати побрзо од обичните машини на пазарот.

Технологија на чист пакет

Еден од најголемите непријатели на машините за ласерско гравирање и сечење е прашината.Чадот и валканите честички ќе ја забават ласерската машина и ќе го направат лош исходот.Дизајнот Clean pack на MIRA ја штити линеарната водилка од прашина, ефикасно ја намалува фреквенцијата на одржување и добива многу подобар исход.

Сè-во-едно дизајн

На сите ласерски машини им треба издувен вентилатор, систем за ладење и воздушен компресор.НаЕОН МИРА5ги има сите овие функции вградени, многу компактен и чист.само ставете го на маса, приклучете и играјте.

AEON Pro-Smart софтвер

 1. Софтверот Aeon ProSmart е лесен за користење и има совршени функции за работа.Можете да поставите детали за параметрите и да управувате со нив многу лесно.Ќе ги поддржува сите формати на датотеки како што се користат на пазарот и може да ја насочи работата во CorelDraw, Illustrator и AutoCAD.Понатаму, тој е компатибилен и со Windows и со Mac OS!

Муфтија-комуникација

 1. MIRA5 е изграден со високо-брзински мулти-комуникациски систем.Можете да се поврзете со вашиот уред преку Wi-Fi, USB-кабел, мрежен LAN кабел и да ги префрлите вашите податоци преку USB Flash-диск.Машината има 128 MB меморија, контролен панел со LCD екран.Со офлајн работен режим кога вашата струја е исклучена и машината ќе се рестартира во стоп позиција.

Ефективна маса и предна минување низ вратата

 1. MIRA5 доби електрична маса за горе-долу со топчест шраф, стабилна и прецизна.Висината на Z-оската е 100 mm, може да се вклопи во производи со висина од 100 mm.Влезната врата може да се отвори и да помине низ подолги материјали.

Полесно фокусирајте се

 1. MIRA5 може да го инсталира новодизајнираниотАвтоматски фокус.Фокусот за ласерот не може да биде полесен.Само со притискање со автоматскиот фокус на контролната табла ќе се најде неговиот фокус автоматски.Висината на уредот за автоматско фокусирање може многу лесно да се прилагоди рачно, а исто така може многу лесно да се инсталира и замени.

Силно и модерно тело

Куќиштето е направено од многу густа галванизирана челична плоча, која е многу цврста.Сликата е пудра, изгледа многу подобро.Дизајнот е многу помодерен, кој беспрекорно се вклопува во модерна куќа.LED осветлувањето во внатрешноста на машината прави да свети во темната соба како суперѕвезда.

AEON MIRA5 Ласерски гравер за секач Апликации за материјали

Ласерско сечење Ласерско гравирање
 • Акрилик
 • Акрилик
 • * Дрво
 • Дрво
 • Кожа
 • Кожа
 • Пластика
 • Пластика
 • Ткаенини
 • Ткаенини
 • МДФ
 • Стакло
 • Картон
 • Гума
 • Хартија
 • Плута
 • Коријан
 • Тула
 • Пена
 • Гранит
 • Стаклени влакна
 • Мермер
 • Гума
 • Плочка
 
 • Ривер Рок
 
 • Коска
 
 • Меламин
 
 • Фенолни
 
 • *Алуминиум
 
 • *Не'рѓосувачки челик

*Не може да се сечат дрвени предмети како махагони

*СО2 ласерите ги обележуваат голите метали само кога се елоксирани или третирани.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Технички спецификации:
  Работна област: 500*300мм
  Ласерска цевка: 40 W (стандарден), 60 W (со продолжувач на цевки)
  Тип на ласерска цевка: Стаклена цевка запечатена со CO2
  Висина на оската Z: Прилагодлив 120 mm
  Влезен напон: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Номинална моќност: 1200W-1300W
  Работни режими: Оптимизиран растерски, векторски и комбиниран режим
  Резолуција: 1000 DPI
  Максимална брзина на гравирање: 1200 мм/сек
  Максимална брзина на сечење: 680 мм/сек
  Брзина на забрзување: 5G
  Ласерска оптичка контрола: 0-100% Поставено од софтвер
  Минимална големина на гравирање: Кинески знак 2,0mm*2,0mm, англиски буква 1,0mm*1,0mm
  Прецизност на лоцирање: <=0,1
  Дебелина на сечење: 0-10 mm (зависи од различни материјали)
  Работна температура: 0-45°C
  Влажност на животната средина: 5-95%
  Баферска меморија: 128 Mb
  Компатибилен софтвер: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Сите видови софтвер за везење
  Компатибилен оперативен систем: Windows XP/2000/Vista, Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Компјутерски интерфејс: Етернет/USB/WIFI
  Работна маса: Саќе
  Систем за ладење: Вграден воден ладилник со вентилатор за ладење
  Воздушна пумпа: Вградена воздушна пумпа за потиснување на бучава
  Издувен вентилатор: Вграден турбо издувен вентилатор
  Димензии на машината: 900мм*710мм*430мм
  Нето тежина на машината: 105 кг
  Тежина на пакување на машината: 125 кг
  Модел МИРА5 МИРА7 МИРА9
  Работна област 500*300мм 700*450мм 900*600мм
  Ласерска цевка 40 W (стандарден), 60 W (со продолжувач на цевки) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Z Висина на оската Прилагодлив 120 mm Прилагодлив 150 mm Прилагодлив 150 mm
  Воздушна помош Вградена воздушна пумпа од 18 W Вградена воздушна пумпа од 105 W Вградена воздушна пумпа од 105 W
  Ладење Вградена пумпа за вода од 34 W Чилер за вода со ладење со вентилатор (3000). Чилер за компресија на пареа (5000) за вода
  Димензии на машината 900мм*710мм*430мм 1106мм*883мм*543мм 1306мм*1037мм*555мм
  Нето тежина на машината 105 кг 128 кг 208 кг

  Поврзани производи

  на