Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Каква е врската помеѓу AEON Laser и Pomelo Laser?

Многу луѓе се збунети околу овие две компании.НаAEON ласери Pomelo Laser се всушност истата компанија.Регистриравме две компании, ласерот Помело доби право да извезува стока на прекуокеанските пазари.Значи, фактурата и банкарската сметка се во Помело Ласер.AEON ласере фабриката и го има името на брендот.Ние сме една компанија.

Зошто вашите машини се скапи од другите кинески добавувачи, зошто се разликувате од другите кинески производители на ласерски машини?

Ова треба да биде многу долг одговор.За да биде кратко:

Прво и најважно, ние дизајнираме, другите кинески компании само копираат.

Второ, избравме делови затоа што најдобро одговара на нашата машина, а не поради цената или функцијата.Многу кинески производители ги усвоија најдобрите делови, но не знаат како да направат добра машина.Уметниците можат да создадат убава уметност со обични пенкала, истите делови се во различни производители, разликата во квалитетот на финалната машина може да биде огромна.

Трето, внимателно ги тестираме машините.Поставивме многу строги правила и процедури за тестирање и навистина ги спроведуваме.

Четврто, се подобруваме.Брзо реагираме на повратните информации од клиентите и ја подобруваме нашата машина секогаш кога е можно.

Ние сакаме совршена машина, додека другите кинески производители сакаат само брзо да заработат пари.Ним не им е гајле што глупости продаваат, нас ни е грижа.Затоа можевме подобро.Да се ​​направи подобро ќе чини повеќе, тоа е сигурно.Но, никогаш нема да ве изневериме...

Може ли да ја купам вашата машина директно преку вашата фабрика?

Ние нема да ги охрабруваме крајните клиенти да купуваат директно од нас.Зголемуваме повеќе агенти, дистрибутери и препродавачи низ целиот свет.Ако имаме дистрибутери во вашата област, ве молиме купете од нашите дистрибутери, тие ќе ви понудат комплетна услуга и ќе се грижат за вас цело време.Ако немаме агенти или дистрибутери во вашата област, можете директно да купите од нас.Ако не можете да го најдете вашиот локален дистрибутер, ве молиме контактирајте не директно!

Може ли да ја препродадам вашата машина во нашата земја?

Да, ги поздравуваме агентите, дистрибутерите или препродавачите да ги продаваат нашите машини во нивната област.Но, имаме некои ексклузивни агенти во некои земји.Ве молиме слободно контактирајте не за да ја проверите можноста да не претставувате на вашиот пазар.

Дали овие машини се дизајнирани во Кина?

Да, многу луѓе се скептични за нашите машини, тие се сомневаат дека овие машини не се дизајнирани од Кинезите.Можеме да ви кажеме дека овие машини се целосно дизајнирани од нашиот тим во Кина.Ги добивме сите патенти овде во Кина.И ќе продолжи да дизајнира одлични машини во иднина.

Која е вашата гарантна политика?Како го исполнувате?

Добивме една година гаранција за нашата машина.

За ласерска цевка, ретровизори, фокусна леќа, нудиме гаранција од 6 месеци.За RECI ласерската цевка, тие беа покриени за 12 месеци.

За водичките шини, можеме да покриеме 2 години гаранција.

За време на гарантниот период, ако има проблеми, ние ќе испратиме резервни делови бесплатно.

2.Дали машината доаѓа со чилер, издувен вентилатор и компресор за воздух?

Да, нашите машини добија посебен дизајн, ги вградивме сите потребни додатоци во машината.Сигурно ќе ги добиете сите потребни делови и софтвер за да ја стартувате машината.

3.Која е разликата помеѓу VEGA и NOVA машините.

Серијата машини на НОВА има електрична маса за горе-долу, VEGA ја нема.Ова е најголемата разлика.Машината VEGA доби маса со инка и фиока за собирање на готовите производи и отпадот.Уредот VEGA не може да користи функција за автоматско фокусирање, бидејќи оваа функција се заснова на табелата нагоре и надолу.Стандардната машина VEGA не вклучува саќе маса.Другите места се исти.

Како да знам дека цевката е скоро потрошена?

Нормалната боја на ласерскиот зрак е виолетова додека работи.Кога цевката умира, бојата ќе стане бела.

Која е разликата помеѓу различните ласерски цевки?
Обично, моќноста на цевката се одредува според два параметри:
1. Должината на цевката, толку е подолга цевката, толку е помоќна.
3. Дијаметарот на цевката, толку е поголема цевката, толку е помоќна.

Колку е животниот век на ласерската цевка?

Нормалниот животен век на цевката на ласерската цевка е околу 5000 часа според начинот на кој ја користите.

Вратата ми е премногу тесна, можете ли да го разделите телото на машината?

Да, телото на машината може да се одвои на два дела за да помине низ тесни врати.Минималната висина на телото по распаѓањето е 75 см.

Може ли да прикачам ласерска цевка од 130 W на MIRA9?

Технички, да, можете да прикачите ласерска цевка од 130 W на MIRA9.Но, продолжувачот на цевката ќе биде многу долг.Не изгледа многу добро.

Дали имате апарат за вадење на чад?

Да, нашатаСерија МИРАсите добија специјален дизајн за извлекување на гасови и произведени од нас, може да биде и маса за поддршка.

Може ли да инсталирам различни леќи во вашата ласерска глава?

Да, можете да инсталирате објектив за фокусирање од 1,5 инчи и 2 инчи во главата на ласерот MIRA.За ласерска глава NOVA, можете да инсталирате објектив за фокусирање од 2 инчи, 2,5 инчи и 4 инчи.

Која е стандардната големина на вашето рефлектирачко огледало?

Нашата стандардна големина на огледалото за MIRA е 1 парче Dia20mm и 2pcs Dia25mm.За машината NOVA, трите ретровизори се со дијаметар од 25 mm.

Кој софтвер се предлага за дизајнирање на моите работни места?

Ви предлагаме да користите CorelDraw и AutoCAD, можете да ги дизајнирате сите ваши уметнички дела во овие два софтвери и потоа да ги испратите до софтверот RDWorksV8 за лесно да ги поставите параметрите.

Со кои датотеки е компатибилен софтверот?

JPG, PNG, BMP, PLT, DST, DXF, CDR, AI, DSB, GIF, MNG, TIF, TGA,PCX, JP2, JPC, PGX, RAS, PNM, SKA, RAW

Може ли вашиот ласер да гравира на метал?

Да и Не.
Нашите ласерски машини можат директно да гравираат на анодизиран метал и обоен метал.

Но, не може директно да гравира на гол метал.(Овој ласер може директно да гравира само неколку делови од голи метали со користење на додатокот HR со многу мала брзина)

Доколку треба да гравирате на гол метал, би ви предложиле да користите термарк спреј.

Може ли да ја користам вашата машина за сечење ПВЦ материјал?

Нема.кога се загрева ослободува гас хлор.Овој гас е токсичен и претставува ризик по здравјето, како и многу корозивен и штетен за вашиот ласер.

Каков софтвер користите на вашата машина?

Добивме различен контролер кој е компатибилен со неколку софтвери за гравирање и сечење,RDworks е најчесто користен.Добивме сопствен дизајниран софтвер и верзија на платен софтвер исто така.

 

САКАТЕ ДА РАБОТЕТЕ СО НАС?