Nova Elite14 (1400mm*900mm 80W 100W стаклена цевка)

Краток опис:

Нова14Елитае најновата co2 ласерска машина за гравирање и сечење од AEON Laser.Elite Nova10 има аРаботна површина 900мм*1400мм, и брзина на скенирање до 1200 mm/секунда.Nova Elite е издание за надградба на серијата Nova.Nova Elite10 со стаклена цевка CO2 од 80W/100W.Брзата машина може да ви задоволи повеќе потреби и да ви донесе повеќе придобивки.


Детали за производот

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Ознаки на производи

Севкупен преглед

Нова елита14е професионална CO2 ласерска машина за гравирање и сечење.Работната површина е 900*1400мм Брзината на гравирање на Nova10 Elite е поголема одСерија МИРАмашини.До 1200мм/сек, брзината на забрзување е 5G, има најбрза брзина во својата класа.Структурата наНова10 елитае многу силен, што го прави постабилен.Nova Elite14 опремена со саќе и работна маса со сечила и со чилер модел 5200, овозможува инсталирање на ласерска цевка од 100W или дури 130W.З-оската сега е зголемена на 200 mm, за да може да се вклопи во повисоки производи.Системот за помош на воздухот доби манометар и регулатор за да им даде на корисниците можност да додадат помоќен компресор за сечење подебели материјали.Предната и задната врата за преминување на материјалот овозможува сечење на долги материјали.

Предности на Nova Elite14

Супер силно целосно затворено тело на машината

Elite NOVA14 е изграден како резервоар.Главната структура усвои дебела челична цевка, која обезбеди цврстина.Целото тело беше целосно затворено, со запечатување на секоја врата и прозорец, поголема безбедност.

Машина за сечење со ласерско гравирање AEON Elite14 - AeonLaser.net
дизајн на чист пакет

Технологија на чист пакет

Еден од најголемите непријатели на машините за ласерско гравирање и сечење е прашината.Чадот и валканите честички ќе ја забават ласерската машина и ќе го направат лош исходот.Дизајнот на чисто пакување наНОВА Елита14ја штити линеарната водилка од прашина, ефикасно ја намалува фреквенцијата на одржување, добива многу подобар исход.

Сè-во-едно дизајн

НаНова елита14има вграден издувен вентилатор од 550 W, чилер за вода 5200.Сè во еден Дизајн - пријателски за почеток и заштедува многу простор.

AEON Elite14 машина за сечење со ласерско гравирање - Сите во едно Дизајн 550W Вграден издувен вентилатор, вграден чилер 5200
Aeon Nova Elite10 - Интегриран автоматски фокус

Интегриран автоматски фокус

(2",2,5",4" позиција на фокусен објектив)

Интегриран автоматски фокус Ново дизајнираната ласерска глава има интегриран механизам за автоматско фокусирање кој е лесен и многу попрецизен.Кажете им збогум на судирите и ископаниот материјал.

 

Практичен систем за собирање отпад и производи

Сите ваши исечени парчиња сега паѓаат во погодно лоцирана преграда долу, која лесно може да се испразни за да се спречи трупање на отпадоци и да стане опасност од пожар.

微信图片_20220329155229
微信图片_20220329155234

Ефективна маса и предна минување низ вратата

НаНова елита14добив електрична маса за горе-долу со топчест шраф, стабилна и прецизна.Висината на Z-оската е 200 mm, може да се вклопи во производи со висина од 200 mm.Влезната врата може да се отвори и да помине низ подолги материјали.

 

Апликации за материјали AEON NOVA Elite14

Ласерско сечење Ласерско гравирање
 • Акрилик
 • Акрилик
 • * Дрво
 • Дрво
 • Кожа
 • Кожа
 • Пластика
 • Пластика
 • Ткаенини
 • Ткаенини
 • МДФ
 • Стакло
 • Картон
 • Гума
 • Хартија
 • Плута
 • Коријан
 • Тула
 • Пена
 • Гранит
 • Стаклени влакна
 • Мермер
 • Гума
 • Плочка
 
 • Ривер Рок
 
 • Коска
 
 • Меламин
 
 • Фенолни
 
 • *Алуминиум
 
 • *Не'рѓосувачки челик

*Не може да се сечат дрвени предмети како махагони

*СО2 ласерите ги обележуваат голите метали само кога се елоксирани или третирани.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Елита14
  Работна област 1400*900 mm (39 3/8" x 27 9/16")
  Големина на машината 1900*1410*1025 mm (74 51/64″ x 55 33/64″ x40 23/64″ )
  Тежина на машината 1150 lb (520 kg)
  Работна маса Саќе + сечило
  Ласерска моќност Стаклена цевка од 80W/100W CO2
  Електричен нагоре и надолу 200mm (7 7/8") Прилагодлив
  Воздушна помош Вградена воздушна пумпа од 105 W
  Вентилатор Вграден издувен вентилатор Elite10 330W, вграден издувен вентилатор Elite14,16 550W
  Ладење Elite10 вграден чилер за вода 5000, Elite14,16 вграден чилер 5200
  Влезен напон 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Брзина на гравирање 1200 mm/s (47 1/4″/S)
  Брзина на сечење 800 mm/s (31 1/2 “/S)
  Дебелина на сечење 0-30 mm (зависи од различни материјали)
  Максимална брзина на забрзување 5G
  Ласерска оптичка контрола 0-100% Поставено од софтвер
  Минимална големина на гравирање Минимална големина на фонтот 1,0мм x 1,0мм (англиска буква) 2,0мм*2,0мм (кинески знак)
  Максимална прецизност на скенирање 1000 DPI
  Прецизност на лоцирање <=0,01
  Позиционирање на црвени точки Да
  Вграден WIFI Изборен
  Автоматски фокус Интегриран автоматски фокус
  Софтвер за гравирање RDWorks/LightBurn
  Поддржан графички формат AI/PDF/SC/DXF/HPGL/PLT/RD/SCPRO2/SVG/LBRN/BMP/JPG/JPEG/PNG/GIF/TIF/TIFF/TGA
  Компатибилен софтвер CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Сите видови софтвер за везење

  Поврзани производи

  на