AEON MIRA 9 Ласер

Краток опис:

ЕОН МИРА 9е десктоп ласер од комерцијална класа, многу е помоќен, со чилер наместо кулер внатре, може да работи континуирано без никакви проблеми.Може да ги задоволи вашите барања за брзина, моќност и време на работа.И понатаму, може да инсталира помоќна ласерска цевка за длабоко сечење.Тоа ќе биде многу добар избор за малите бизниси.


Детали за производот

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Разлика помеѓу MIRA5/MIRA7/MIRA9

Ознаки на производи

Севкупен преглед

Ласер AEON MIRA 9е комерцијална машина за ласерско гравирање на десктоп.Работната површина е 900*600мм.Во оваа големина, дизајнерот доби многу повеќе простор за изградба во внатрешноста на вистинскиот чилер за вода од типот на компресор.Сега можете многу полесно да ја контролирате температурата на водата.На чилерот има дисплеј за температура за да ја следите температурата на водата.Издувниот вентилатор и компресорот за воздух исто така се зголемени од оние на MIRA7.Затоа, на овој модел можете да инсталирате ласерска цевка со поголема моќност до 130 W.Ова ви овозможува да сместите моќен комерцијален ласерски секач во мал дом или бизнис кој има многу ограничен простор.

Овој модел доби маса за сечење сечило како и саќе маса.Воздушните помагала и издувниот вентилатор инсталирани внатре се помоќни.Целата машина е изградена според стандардот за ласер од класа 1.Случајот е целосно затворен.Секоја врата и прозорец добија брави, а исто така доби и брава за главниот прекинувач за да спречи неовластено лице да пристапи до машината.

Како член на серијата МИРА, наМашина за сечење и гравирање MIRA 9 CO2гравирањебрзината е исто така до 1200мм/сек.Брзината на забрзување е 5G.Водечката шина отпорна на прашина гарантира дека резултатот од гравирањето е совршен.Црвениот зрак е комбиниран тип, кој е ист како и ласерската патека.Понатаму, можете да изберете автофокус и WIFI за да добиете полесно искуство во работењето.

Генерално, НаЛасерска машина MIRA 9 CO2е комерцијална машина за ласерско гравирање и сечење на десктоп.Може да ги задоволи вашите барања за брзина, моќност и време на работа.И понатаму, можете да инсталирате помоќна ласерска цевка за длабоко сечење.Тоа ќе биде многу добра опција за вашиот бизнис и постојано ќе ви носи профит.

Предности на ласерот MIRA 9

Побрзо од другите

 1. Со приспособен чекорен мотор, висококвалитетна шина за тајвански линеарен водич и јапонски лежиште,ЕОН МИРА9максималната брзина на гравирање е до 1200мм/сек, брзина на забрзување до 5G,два пати или три пати побрзоотколку обичните машини за возење со степер на пазарот.

Технологија на чист пакет

Еден од најголемите непријатели на машините за ласерско гравирање и сечење е прашината.Чадот и валканите честички ќе ја забават ласерската машина и ќе го направат лош исходот.Дизајнот на чисто пакување наМИРА 9ја штити линеарната водилка од прашина, ефикасно ја намалува фреквенцијата на одржување, добива многу подобар исход.

Сè-во-едно дизајн

 1. На сите ласерски машини им треба издувен вентилатор, систем за ладење и воздушен компресор.НаЕОН МИРА 9ги има сите овие функции вградени, многу компактен и чист.само ставете го на маса, приклучете и играјте.

Ласерски стандард од класа 1

 1. НаЛасерска машина AEON MIRA 9случајот е целосно затворен.На секоја врата и прозорец има брави со клучеви.Главниот прекинувач за напојување е од типот на заклучување на клучеви, што ја спречува машината од оние неовластени лица кои управуваат со машината.Овие карактеристики го прават побезбеден.

AEON Pro-Smart софтвер

Софтверот Aeon ProSmart е лесен за користење и има совршени функции за работа.Можете да поставите детали за параметрите и да управувате со нив многу лесно.Ќе ги поддржува сите формати на датотеки како што се користат на пазарот и може да ја насочи работата во CorelDraw, Illustrator и AutoCAD. И понатаму, тој е компатибилен и со Windows и со Mac OS!

Ефективна маса и предна минување низ вратата

 1. НаЕОН МИРА 9ласердобив електрична маса за горе-долу со топчест шраф, стабилна и прецизна.Висината на Z-оската е 10мм, може да се вклопи во производи со висина од 10мм.Влезната врата може да се отвори и да помине низ подолги материјали.

Муфтија-комуникација

 1. MIRA9 е изграден со високо-брзински мулти-комуникациски систем.Можете да се поврзете со вашиот уред преку Wi-Fi, USB-кабел, мрежен LAN кабел и да ги префрлите вашите податоци преку USB Flash-диск.Машината има 128 MB меморија, контролен панел со LCD екран.Со офлајн работен режим кога вашата струја е исклучена и машината ќе се рестартира во стоп позиција.

Силно и модерно тело

Куќиштето е направено од многу густа галванизирана челична плоча, која е многу цврста.Сликата е пудра, изгледа многу подобро.Дизајнот е многу помодерен, кој беспрекорно се вклопува во модерна куќа.LED осветлувањето во внатрешноста на машината прави да свети во темната соба како суперѕвезда.

Интегриран филтер за воздух.

 1. Еколошките проблеми за ласерските машини сè повеќе го привлекуваат вниманието на клиентите.За време на гравирањето и сечењето, ласерската машина може да направи многу тежок чад и прашина.Тој чад е многу штетен.Иако може да се избрка од прозорецот со издувната цевка, тоа многу ѝ наштети на околината.Со нашиот интегриран филтер за воздух специјално дизајниран за серијата MIRA, може да отстрани 99,9% од чадот и лошите мириси од ласерската машина, а може да биде и маса за поддршка за ласерската машина, понатаму, можете да ставите материјал или друго готови производи на плакарот или фиоката.

Кои материјали може да ги исече/грави Mira 9 Laser?

Ласерско сечење Ласерско гравирање
 • Акрилик
 • Акрилик
 • * Дрво
 • Дрво
 • Кожа
 • Кожа
 • Пластика
 • Пластика
 • Ткаенини
 • Ткаенини
 • МДФ
 • Стакло
 • Картон
 • Гума
 • Хартија
 • Плута
 • Коријан
 • Тула
 • Пена
 • Гранит
 • Стаклени влакна
 • Мермер
 • Гума
 • Плочка
 
 • Ривер Рок
 
 • Коска
 
 • Меламин
 
 • Фенолни
 
 • *Алуминиум
 
 • *Не'рѓосувачки челик

*Не може да се сечат дрвени предмети како махагони

*СО2 ласерите ги обележуваат голите метали само кога се елоксирани или третирани.

 

Колку дебела може да се намали ласерската машина Мира 9?

МИРА 9 ласерДебелината на сечење е 10мм 0-0,39 инчи (зависи од различни материјали)

Покажи детали

5a3124f8(1)
4d3892da (1)
137b42f51 (1)

МИРА 9 Ласер - пакување и транспорт

Ако ви треба ласерска машина со голема моќност и работна површина, ја имаме и најноватаНова Суперсерија иНова елитасерија.Nova super се нашите најнови двојни RF & Glass DC цевки во една машина и брза брзина на гравирање до 2000 mm/s.Nova elite е машина за стаклени цевки, која може да додаде 80W или 100ласерски цевки.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Технички спецификации:
  Работна област: 900*600мм/235/8″ x 351/2
  Ласерска цевка: 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Тип на ласерска цевка: Стаклена цевка запечатена со CO2
  Висина на оската Z: Прилагодлив 150 mm
  Влезен напон: 220V AC 50Hz/110V AC 60Hz
  Номинална моќност: 1200W-1300W
  Работни режими: Оптимизиран растерски, векторски и комбиниран режим
  Резолуција: 1000 DPI
  Максимална брзина на гравирање: 1200 мм/сек
  Максимална брзина на сечење: 1000мм/сек
  Брзина на забрзување: 5G
  Ласерска оптичка контрола: 0-100% поставени од софтверот
  Минимална големина на гравирање: Кинески знак 2,0mm*2,0mm, англиски буква 1,0mm*1,0mm
  Прецизност на лоцирање: <=0,1
  Дебелина на сечење: 0-10 mm (зависи од различни материјали)
  Работна температура: 0-45°C
  Влажност на животната средина: 5-95%
  Баферска меморија: 128 Mb
  Компатибилен софтвер: CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Сите видови софтвер за везење
  Компатибилен оперативен систем: Windows XP/2000/Vista, Win7/8//10, Mac OS, Linux
  Компјутерски интерфејс: Етернет/USB/WIFI
  Работна маса: Саќе + сечило
  Систем за ладење: Вграден воден ладилник со вентилатор за ладење
  Воздушна пумпа: Вградена воздушна пумпа за потиснување на бучава
  Издувен вентилатор: Вграден турбо издувен вентилатор
  Димензии на машината: 1306мм*1037мм*555мм
  Нето тежина на машината: 208 кг
  Тежина на пакување на машината: 238 кг
  Модел МИРА5 МИРА7 МИРА9
  Работна област 500*300мм 700*450мм 900*600мм
  Ласерска цевка 40 W (стандарден), 60 W (со продолжувач на цевки) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
  Z Висина на оската Прилагодлив 120 mm Прилагодлив 150 mm Прилагодлив 150 mm
  Воздушна помош Вградена воздушна пумпа од 18 W Вградена воздушна пумпа од 105 W Вградена воздушна пумпа од 105 W
  Ладење Вградена пумпа за вода од 34 W Чилер за вода со ладење со вентилатор (3000). Чилер за компресија на пареа (5000) за вода
  Димензии на машината 900мм*710мм*430мм 1106мм*883мм*543мм 1306мм*1037мм*555мм
  Нето тежина на машината 105 кг 128 кг 208 кг

  Поврзани производи

  на