AEON Desktop Co2 машина за ласерско граверирање за дрвна акрилна кожа

Краток опис:

работна површина: 5030 7045 9060

ласерска цевка:60W/80W/100W/RF30W/RF50W

 • Технологија на Clean Pack
 • Дигитални чекор мотори со голема брзина
 • Вграден систем за ладење на вода, издувен вентилатор и воздушна помошна пумпа
 • Стандардна саќе маса
 • Супер брзи брзини на гравирање до 1200 mm/s
 • Z-длабочина до 150 mm


Детали за производот

Ознаки на производи

AEON Desktop Co2 машина за ласерско гравирање за дрво акрилна кожа-11

Технички спецификации на AEON Desktop Co2 машина за ласерско граверирање за дрвна акрилна кожа

  МИРА7 МИРА9
Работна област 700*450 mm (17 3/4" x 27 1/2") 900*600 mm (23 5/8" x 35 1/2")
Големина на машината 1106mm*883mm*543mm (43 1/2″ x 34 3/4″ x 20 5/8″) 1306mm*1037mm*555mm(51 3/8" x 40 3/4" x 21 1/8")
Тежина на машината 392 фунти.(178 кг) 502 фунти.(228 кг)
Работна маса Саќе + сечило Саќе + сечило
Тип на ладење Чилер за вода со ладење со вентилатор (3000). Чилер за компресија на пареа (5000) за вода
Тип на ласерска цевка Co2 стаклена цевка Co2 стаклена цевка
Ласерска моќност 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
Патување со Z-Axis 150 mm (5 7/8”)
Воздушна помош Вградена воздушна пумпа од 105 W
Вентилатор Вграден издувен вентилатор од 330 W
Влезен напон 120V AC Еднофазен
Номинална моќност 1200 W
Брзина на гравирање 0-1200 мм/секунда (0 - 47 ¹/₄"/секунда)
Брзина на сечење 0-680 мм/секунда (0 - 26 44/64"/секунда)
Дебелина на сечење 0-20 mm (зависи од различни материјали)
Максимална брзина на забрзување 5G
Ласерска оптичка контрола 0-100% Поставено од софтвер
Минимална големина на гравирање Минимална големина на фонтот 1,0мм x 1,0мм (англиско писмо) 2,0мм*2,0мм (кинески карактер)
Максимална прецизност на скенирање 1000 DPI
Прецизност на лоцирање <=0,01мм
Позиционирање на црвени точки Тип на комбинатор
Вграден WIFI Вклучено
Автоматски фокус Вклучено
Софтвер за гравирање RD работи/LightBurn
Поддржан графички формат AI/PDF/SC/DXF/HPGL/PLT/RD/SCPRO2/SVG/LBRN/BMP/JPG/JPEG/PNG/GIF/TIF/TIFF/TGA
Компатибилен софтвер CorelDraw/Photoshop/AutoCAD/Сите видови софтвер за везење
Додатоци Ротирачки ролери, ротирачки чак, држач, извлекувач на чад, далечински управувач, камера

Апликации


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  на