3 Prerëse Desktopi Co2 Laser Gdhendëse nga AEON Laser

Ndërsa teknologjia e makinerive co2 ka avancuar, gjithnjë e më shumë njerëz mund të përballojnë të blejnë një prerës me lazer desktopi co2 për shtëpitë e tyre.Një prerës me gdhendje lazer co2 është i përsosur për ata që duan të digjen në dizajne në lëkurë, dru, letër dhe më shumë.Është një mënyrë e shkëlqyer për të ecur i lirë me kreativitet.Sot do të sjell3 Prerëse Laser Gdhendëse Desktop Co2nga AEON Laser.
Laser AEONofron gdhendje me lazer desktop co2 me cilësi të lartë dhe shërbimin më të mirë pas shitjes.Të gjithë prerëset lazer desktop janë të gjitha në një, me sistem të integruar të ftohjes së ujit, ventilator shkarkimi dhe pompë ndihmëse të ajrit.Shpejtësia e gdhendjes deri në 1200 mm/s, shpejtësia maksimale e përshpejtimit është 5G.

3Prerëse Desktopi Co2 me lazer -1.Laser MIRA5 40W/60W(me nje siperfaqe pune 500*300mm)
mira5-02

Lloji i tubit lazer: tub qelqi i mbyllur me CO2
Lartësia e boshtit Z: 120 mm e rregullueshme
Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/s
Shpejtësia maksimale e prerjes: 680 mm/s
Trashësia e prerjes: 0-10 mm (varet nga materiale të ndryshme)

3 Prerës me lazer Co2 për desktop -2.Lazer Desktop MIRA7 60W/80W/RF30W(me nje siperfaqe pune 700*450mm)
mira7_1

Lloji i tubit lazer: tub qelqi i mbyllur me CO2
Lartësia e boshtit Z: 150 mm e rregullueshme
Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/s
Shpejtësia maksimale e prerjes: 680 mm/s
Trashësia e prerjes: 0-20 mm (varet nga materiale të ndryshme)

3 Prerës me lazer Co2 për desktop -3.Lazer AEON MIRA9 60W/80W/100W/RF30W/RF50W(me nje siperfaqe pune 900*600)

3 Prerëse Laser Gdhendëse Desktop Co2

Lloji i tubit lazer: tub qelqi i mbyllur me CO2

Tub lazer: 60W/80W/100W/RF30W/RF50W

Lartësia e boshtit Z: 150 mm e rregullueshme
Shpejtësia maksimale e gdhendjes: 1200 mm/s
Shpejtësia maksimale e prerjes: 680 mm/s
Trashësia e prerjes: 0-20 mm (varet nga materiale të ndryshme)

 

Dallimi midis3 Prerëse Laser Gdhendëse Desktop Co2

Model MIRA5 MIRA7 MIRA9
Zona e Punës 500*300 mm 700*450 mm 900*600 mm
Tub lazer 40 W (Standard), 60 W (me zgjatues tubi) 60W/80W/RF30W 60W/80W/100W/RF30W/RF50W
Z Lartësia e boshtit 120 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme 150 mm e rregullueshme
Ndihma ajrore Pompë ajri e integruar 18 W Pompë ajri e integruar 105 W Pompë ajri e integruar 105 W
Ftohja Pompë uji e integruar 34 W Ftohës uji me ftohje me ventilator (3000). Ftohës uji me kompresim avulli (5000).
Dimensioni i makinës 900mm*710mm*430mm 1106mm*883mm*543mm 1306mm*1037mm*555mm
Pesha neto e makinës 105 kg 128 kg 208 kg

3 Prerëse Laser Gdhendëse Desktop Co2mund të gdhendë dhe prerë në materialet e mëposhtme:

Prerje me laser Gdhendje me lazer
 • Akrilik
 • Akrilik
 • *Druri
 • Druri
 • Lëkurë
 • Lëkurë
 • Plastika
 • Plastika
 • Pëlhura
 • Pëlhura
 • MDF
 • Xhami
 • Karton
 • Gome
 • Letër
 • Tapë
 • Korian
 • Tulla
 • Shkumë
 • Granit
 • Tekstil me fije qelqi
 • Mermer
 • Gome
 • Pllakë
 
 • Shkëmbi i lumit
 
 • Kocka
 
 • Melamine
 
 • Fenolike
 
 • *Alumini
 
 • *Çeliku inox

 

*Nuk mund të presin drurë të fortë si sofër

 

*Lazerët CO2 shënojnë vetëm metalet e zhveshura kur anodizohen ose trajtohen.

Përfitimet e prerëseve me lazer të gdhendjes me lazer co2 të desktopit

1. Kosto e ulët

Disa makineri profesionale të gdhendjes dhe prerjes me lazer fillojnë nga 15000 dollarë, por për një makinë lazer desktop mund të jenë 5000-15000 dollarë.Për shkak të çmimit më të ulët të blerjes, kthimi juaj nga investimi duhet të jetë më i shkurtër dhe kostot e mirëmbajtjes dhe mirëmbajtjes janë gjithashtu zakonisht më të ulëta me njësitë desktop.

2.Gjurmë e vogël

Prerës kompakte me lazer co2 për desktopjanë ideale për dyqane të vogla dhe ambiente të shitjes me pakicë, dhe disa adhurues të diy për hobi.Për shkak se disa njerëz nuk kanë hapësirë ​​për makineri të mëdha, kështu që një gdhendësi i vogël lazer desktopi është miqësor për ta.Përveç kësaj, për shkak të madhësisë së tyre të vogël, këto njësi janë të lëvizshme, duke bërëlazer desktopi co2e lehtë për ju që t'i transportoni pajisjet në vendet në vend si kioska qendrore, shfaqje në shtëpi, shfaqje dasmash, shfaqje artizanale, ngjarje sportive, etj.

3. Përdorues miqësor

Disa lazer desktop co2 janë shumë të lehta për t'u përdorur.Kështu që disa njerëz zgjedhinprestar me lazer co2 për desktopsi makina e tyre e parë e hyrjes ose disa për përdorim hobi.

Përfitimet e3 Prerëse Desktopi Co2 Laser Gdhendëse nga AEON LASER

1.Sistemi Gjithë-në-Një

Nëse hapësira është shqetësuese, do të jeni të kënaqur të dini se Aeon është i pari në industrinë e lazerëve që ofron një zgjidhje gjithëpërfshirëse të përbërë nga një sistem i integruar ftohës uji, ventilator shkarkimi dhe pompë ndihmëse ajri, në mënyrë që të mos ketë hapësirë ​​shtesë. është e nevojshme për komponentët ndihmës.

Mira 5030-ftohës i integruar

2. Më i shpejti në klasën e tij

Dizajni i kokës lazer me peshë pendë të Aeon dhe motorët stepper dixhitalë me shpejtësi të lartë,Prerëse lazer me gdhendje desktopi Mira co2mund të arrijë 5G përshpejtim që rezulton në shpejtësi skanimi deri në 1200 mm/sek dhe shpejtësi prerjeje deri në 680 mm/sek.

3. Ndërfaqe të shumta

Multi-KomunikimiDërgoni me lehtësi punë nga PC ose Mac juaj nëpërmjet USB, Ethernet ose WiFi.Ka madje 256 MB memorie në bord të integruar direkt në kontrollues për ruajtjen e punëve të njohura, ose madje mund të ekzekutoni programe drejtpërdrejt nga një USB Flash Drive.

 

4.Pajisje rrotulluese inteligjente

Gdhendni sendet cilindrike ose me një çak rrotullues ose me rrotullues rrotullues dhe shijoni një kalim pa dhimbje midis gdhendjes së sheshtë dhe gdhendjes rrotulluese, falë një porti rrotullues me sensor automatik.

5.Dizajni i paketës së pastër

Dizajni ynë unik i lëvizjes lineare përdor vetë rripat e lëvizjes për të mbyllur shinat lineare dhe blloqet mbajtëse në mënyrë që ato të mbrohen nga tymi dhe mbeturinat dhe të mund të vazhdojnë të funksionojnë pa mirëmbajtje ose riparime të shpeshta.

dhe shumë më tepër…


Këto janë3 Prerëse Desktopi Co2 Laser Gdhendëse nga AEON LASER.Nëse keni nevojë për makineri prerëse të dioksidit të karbonit me fuqi të lartë dhe profesionale, mirëpritni të vizitoni tonënSeria NOVAdheSeriali Nova Super.

 


Koha e postimit: Tetor-25-2021